Bu neyin yavrusu?

eksiup.com

Ve ne ile beslenir?

neyin yavrusu olduğunu kestiremedim ama oldukça kendini kurtarmış. anne ve babası yakınlarda olabilir. kedi köpekten uzak tutun gözlemleyin. gelen giden yoksa beslemeye karar verin. ben de bir zamanlar buna benzer arap bülbülü bulmuştum ilk başta şırıngayla bol sullandırılmış cicibebe verdik. mısır ununu falan sulandırıp verdik. bir hafta sonra doğal hayatına dönüyorlar.

  • burty  (14.05.19 09:26:51)
Düştüğü yerde çimleri biçiyorlardı o yüzden almak zorunda kaldım. Uçamıyor.

  • aliza  (14.05.19 09:31:47)
Sığırcık gibi bi veterinere gotursene

  • JohnOakley  (14.05.19 09:45:11)
ebabil yavrusu mu dedim ama pek belli olmuyor fotografta.
instagramda birddetective diye bir hesap var. postlarini geriye dogru biraz inceleyin. bir kus buldugunuzda ne yapacaginizi, nasil besleyeceginizi de anlatiyor. gerekirse mesaj atin. gagasinin tipinden otcul mu etcil mi oldugu anlasilabiliyor. ince uzun gagalar etcil, kalin kut gagalar otcul. bulgur verilmesi iyi degil diye hatirliyorum mesela. enerji icecegi veren var ama o da yanlis. sporcu icecegi olan mavi sividan verebilirsiniz. guc toplamasi icin.

  • jimicik  (14.05.19 10:24:52)
ebabil kesin degil. sigircik olabilir?
Kedi mamasi aliyorsun. Iyice islanip, suyla sismis mama tanelerini hayvanin kursagina atiyorsun. Suyu da elinle gagasina damlat.

  • ebabil curnatasi  (14.05.19 11:30:31 ~ 11:31:05)
Evet sığırcıkmış. Veteriner bebek maması ve yumurta sarısını ılık suyla karıştırarak lapa yapıp enjektörle vermemi söyledi. Öyle yapıyorum. Beni görünce ağzını açıyor zaten, sorun olmadı.

  • aliza  (14.05.19 14:56:03 ~ 14:57:26)