[]

doğu vs batı ile alakalı din ve bilimin gelişimini anlatan entry

toplumlara öncülük edecek olan iki kişiden biri doğuyu seçiyor biri batıyı. bu isimleri unutmuş olmam toptan cahillik maalesef. doğuda toplum dini felsefeye yönelirken, batıda ise bilimi tercih ediyor. bu duruma atarlanan yazarın güzel bir entrisi vardı. başlığı falan hatırlayamadım. doğu tarafını şu kişi değil de bu kişi seçmiş olsa çok daha güzel günlerde yaşardık falan diyor. buldurabilir misiniz? bir de bu iki kişi kimdi?

edit: bu iki kişi imam gazali ve ibn-i rüşd'müş. ama entriyi yine de bulamadım. aramaya devam.


 
ohoo abi böyle çok kitap geliyor aklıma çok yüzeysel bu.


  • dismainpula  (14.05.19 08:22:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.