[]

Amatör Telsizcilik Belgesi / Sınavı

amatör telsizcilik sınavına girmeyi düşünüyorum. ancak kaynaklara falan baktım biraz ezberle geç şeklinde. kitaplarda, videolarda neden böyle sorusunun cevabı yok pek.
ancak ben biraz bir şeyler öğrenerek, bilerek gireyim istiyorum bu sınava. ne önerirsiniz bu konuda?
yoksa hiç uğraşma ezberle geç işte mi dersiniz?


 
Amatör telsizcilik sınav sorularına göz atmıştım, çok kolay ve uygulama için yetersizlerdi. Yani ezberlenip girilebilir. Ama ben haberleşme konusunda bir şeyler öğreneyim diyorsan temel kitapları alabilirsin. Hem de elinde kaynak kitabı bulunmuş olur.

C .Balanis-Anten Teorisi, M. Pozar-Mikrodalga Mühendisliği, C. Bowick-RF Circuit Design vs.

Bu kitapların ingilizce pdf'lerini internette bulabililrsin. Mikrodalga mühendisliği ve anten teorisi kitaplarını türkçe baskı olarak satın alabilirsin.
  • vhdl  (13.05.19 14:19:20) 
yıllar önce ben de girecektim sınavına ama kmt ile işi halledebilirsin hatta adb bile eklersin bonus.


  • natallica  (13.05.19 14:33:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.