ios uygulama geliştirme için apple ekosistemi şart mı?

linux ya da windows pc de geliştiremez miyiz? geliştirilen bu uygulamayı markete yükleyemez miyiz?

native app yazacaksanız (swift veya objective-c) ile mac şart çünkü xcode şart, xcode için mac şart.

virtualbox veya wmware ile sanal mac kurup xcode indirip onun üzerinde de yazabilirsiniz ama elinizdeki cihazın ram'inin ve işlemcisinin iyi olması lazım yoksa ciddi yavaş oluyor işkenceye dönebilir.

www.alltechbuzz.net

bunun dışında native yazmayacaksanız, phonegap ile filan yazmak mümkün ama sanırım appstore'a atmak (code signing ve sertifika) için mac yine şart bildiğim kadarıyla. araştırmak lazım.

stackoverflow.com

bir diğer çözüm de cloud mac kiralamak,

www.macincloud.com

size bir mac veriyorlar siz o mac'e rdm ile bağlanıyorsunuz windows veya linux üzerinden normal bir mac'te çalışır gibi çalışıyorsunuz.
  • aziz dostum jack  (12.05.19 23:05:34 ~ 23:06:49)
Hackintosh u araştırabilirsin

  • Yavuşuhlu  (13.05.19 00:12:49)
macOS sart. macOS icin ya mac alacaksin yada hackintosh yapacaksin. hackintosh ugrastigina harcadigin vakte degmez. guzel bir tane mac mini al, o isini gorur.

  • crucio  (13.05.19 01:10:31)