[]

Ezan sesine tepki veren köpek

Odamın arka bitişiğindeki ev 6-7 ay önce bir köpek aldı bahçelerine cane corso cinsi gibi geldi bana her neyse bu köpek her ezan okunduğunda inlemek ve ulumak arasında bir ses çıkarıyor. Şu an hiç sesi gelmiyor havlamıyor bile ama ezan okunurken hem havlıyor hem de o garip sesi çıkarıyor.
Doğa üstü bir anlam yüklemiyorum onu söyleyeyim. Hayvanın nasıl bunu öğrenmiş olduğunu anlamıyorum. Ne sanıyor ezanı? Nasıl böyle bir şeye beyni programlanmış olabilir ki? 
bunu çoğu köpek yapıyor, hoparlörün yaydığı frekans ve uzun süren yükses ses ile ilgili olabilir

pets.webmd.com

Some dogs also howl in response to high-pitched sounds, such as emergency vehicle sirens or musical instruments.
  • freebird5406_2  (12.05.19 22:24:06 ~ 22:29:26) 
Hadi ya, o zaman ben ilk kez şahit oluyorum diye garipsedim.


  • eksi sozlugun tatli insani  (12.05.19 22:29:41) 
yüksek frekanstan dolayı.

arabalara, motorsikletlere havlamalarıyla aynı sebepten dolayı.
  • lesmiserables  (12.05.19 22:30:23) 
Öyleymiş. Linkteki yazıya göre bunu yapmaması gerektiğini de öğretebilir sahibi aslında.


  • eksi sozlugun tatli insani  (12.05.19 22:36:40) 
işte bizim duymadığımız fakat hoparlörden yayılan yüksek frekanslar köpeği huzursuz edip tetikliyor, evet belki sahibi bunun zararsız olduğuna köpeği alıştırabilir sakinleştirebilir, tabi sokak köpekleri de var


  • freebird5406_2  (12.05.19 22:42:03) 
Sokak köpekleri hep aynı yerde olmadıkları için çok dikkat çekmiyor umursanmıyordur. Ben de zaten bunu hiç fark etmemiştim ta ki arka bahçedeki köpeğin rutini olduğunu anlayana kadar.


  • eksi sozlugun tatli insani  (12.05.19 23:14:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.