[]

Spor Yapmak Depresyonu geçiriyor mu?

Evet sorum açık, Spor yapmanın Depresyona gözle görülür somut faydası var mı?
 
hayır.


  • dismainpula  (12.05.19 21:45:51) 
doktorlar öneriyor. ama tamamlayıcı olarak öneriliyor. depresyon dediğimiz şey beyindeki serotonin geri alım mekanizmasının ve çeşitli başka kimsyasalların dengesinin çeşitli nedenlerle bozulması. antidepresanlar veya psikoterapi bu durumu düzenlemeyi amaçlıyor. spor yapmak da (en az bir saatten sonra olduğunu söylüyor doktorlar) insanın kendini iyi hissetmesini sağlayan endorfin adlı bir kimyasal salgılamamıza yarıyor. diğer yöntemlere eklediğinizde faydasını görürsünüz, ve iyilik halini sürdürmenize yardımcı olur. ancak ciddi anlamda yerinden kalkamayacak kadar depresyonda biri spor yapacak enerjiyi dahi bulamaz çoğu zaman. o yüzden direkt tedavi amaçlı değil de tamamlayıcı olarak görmelisiniz bence sporu.


  • playing star again  (12.05.19 22:08:37) 
Spor seratonin salgılanmasına sebep olur.
Spor ile seratonin'in ilgisini ve seratonin'in ne olduğunu google'dan araştırabilirsin.
Soruna yeterli cevap olacağını umuyorum.
  • Mirket  (12.05.19 22:20:41) 
Destekler bence. Tek başına yeterli olur mu bilmem


  • (s)AINT  (12.05.19 22:21:11) 
Sadece destek tedavi etmez ortadan kaldırmaz


  • photo85  (12.05.19 22:56:33) 
Kilon vardır, spor yaparsın kilo verirsin depresyonunun sebebinin o olduğunu fark edersin ve bundan kurtulursun.

Çok hantalsındır. Spor yaparsın, vücudun dinçleşir. Aldığın nefesin bile kalitesi artar. Hoşuna gider. Depresyondan kurtulamasan da kendini daha iyi, daha enerjik hissetmeye başlarsın.

Hiçbir şey olmasa bile gidip 1-2 saat spor yapıp ter attığında, eve döndüğünde daha iyi hissedersin.

inan evde oturmaktan veya çalışmaktan daha iyi. kesinlikle işe yarıyor.
  • hitokiri kenshin  (12.05.19 23:35:10) 
Benim psikologum kardiyo ve acik havada egzersiz oneriyor. Hatta birkac bilimsel makale bile onermisti bu konuda. Faydasi var, "depresyon"u gecirmiyor tek basina elbette.


  • buf-e kür  (13.05.19 01:01:06) 
iyi ve düzenli beslenme/spor/uyku depresyonu yenmekte çok yardımcı olur, süreyi kısaltır. tek başına geçirmese de geçmesinde çok kuvvetli bir etkisi olur


  • KaraSakall  (13.05.19 10:02:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.