Vespa Primavera 150cc

Arkadaşlar şu an sıfır satılan modeline sahip olan varsa yorumlarını almak isterim. Şu an almak üzereyim zira.

Hava soğutmalı bu motorla iki kişi (toplam 120 kg gibi düşünün) orta mesafe yola (300 km'ye kadar diyeyim) teknik açıdan gidebilir miyiz sizce? Lütfen o motorla gidilir mi, xmax al gibi tavsiyelerde bulunmayınız. Sadece bu mesafe ve ağırlıkta motor sıkıntısız yol alır mı onu merak ediyorum. Gündelik hayatta hafta sonu sadece keyif amaçlı kullanılacak motor.

gitmez büyük ihtimal, yorar,

  • dismainpula  (12.05.19 16:22:44)
Bizi yorması mesele değil de teknik olarak motor gider mi, gereksiz zorlamış mı oluruz o açıdan sormak istedim.

80le falan gittiğimizi, birkaç mola verdiğimizi düşünün.
  • orient blue  (12.05.19 16:24:33 ~ 16:25:11)
yeterince mola verirseniz gidebilir, fazlası motoru da yıpratır. şehiriçi 60 km/s ye göre dizayn edilmiş bir motor sonuçta.

  • dismainpula  (12.05.19 16:27:52)
120kg yolcu yükü sorun olmaz ama sürekli bu şekilde kullanacaksaniz yağına filtresine falan dikkat edersiniz bir zahmet.

  • chavezding  (12.05.19 16:42:23)
Teşekkürler. Tabii ki olabilecek en iyi şekilde bakılacak. Kırk yılda bir Bozcaada falan yapılır belki. Onun dışında şehir içinde 15km çapta kullanılacak. Kafeye gideceğiz, ne bileyim hava almak için dolasacagiz. Genelde tek kişi binerim, arada eşim de gelir.

  • orient blue  (12.05.19 16:47:25)
Bozcaada ya gidersiniz problem olmaz.

  • chavezding  (12.05.19 18:42:17)
Gider de 1 saatlik yere dura dura 3 saatte gidersiniz. Ya da dönüşte motoru ite ite getirirsiniz.

  • joker hakki  (12.05.19 20:02:22)
Vespa ile dünyayı turlayan adamlar var. İki kişi 300 km taşırsa sizce motor bozulur mu?

  • orient blue  (12.05.19 20:48:22)
1000 km dahi gider ve bana mısın demez. Abartmıyorum. Sadece siz yorulursunuz biraz.

  • iki teker asigi  (12.05.19 21:05:22)