kat karşılığı inşaat

iyi pazarlar hepinize.

bursa'nın bir ilçesinde 5000 m2 arsamız var.

bir müddettir satılık fakat kimse peşin para alamıyor.
müteahhitlerden kat karşılığı inşaat yapalım teklifi geliyor.

şu an %25-30 arasında değişiyor teklifler.
32 daire yapılsa bizim payımıza 8 daire kalıyor.
bu yüzde çok az geldi.
normalde geçen yıllarda %40 veriyorlardı hatta başka bir akrabamızın arsasına yıllar önce %50 verdiler.
bu işin rayici nedir fikrinizi almak istiyorum.

samsunda belli bölgelerde 50%

işlek olabilecek bir yer ise bir kaç dükkanı da ekleterek bastırabilirsiniz diye düşünüyorum.
  • exodussian  (12.05.19 16:09:20)
insaat sektoru su an durdu gibi birsey. o yuzden normalden az teklif edebiliyorlar.

@exodussian'in dedigi gibi , Ankara'da bazi semtlerde %50 veya uzeri veriyorken bazi semtlerde %30 filan anca. Evlerin ederi, dukkan durumu vs vs bircok etken var. ama dedigim gibi insaat sektoru durdu gibi , eski gunlerine bence 3-4 seneye anca doner belkide donemez.
  • 1917  (12.05.19 16:15:48)
Müteahhit satamazsa inşaatı bitirememe riski var. (Tamamen kendi parasıyla inşaatı yapmayacaksa). Ben olsam vermem. İnşaat sektörünün durumu malum.

  • orient blue  (12.05.19 16:17:07)
inşaat sektörü ölü. 2-3 sene bekleyin aciliyetiniz yosa

  • KaraSakall  (12.05.19 16:36:49)
Hangi ilçe

  • opitseri  (12.05.19 17:21:04)
Hangi ilce olduğunu yazsaniz daha net cevap gelebilir belki.

  • brnbrs  (12.05.19 17:32:51)
İlçe kestel

  • uykulu  (12.05.19 17:44:11)
Aciliyetiniz yoksa bekleyin derim. Çünkü insaat piyasasi zaten durgun üstelik kestel e bildigim kadariyla metro uzadı ve gelismeye devam ediyor.

  • brnbrs  (12.05.19 18:09:27)
Su an bekleyin bence. Muteahite cok cok dikat edin. Satamazsa batar kacar yarida birakir. Koca koca firmalar insaat bitiremiyor su an

  • oscar  (12.05.19 21:03:49)