[]

Excel'de Sayı

selmalar ahali,
excel'deki tabloda virgülden sonra 3-5 hane olan sayı dizisini virgülden sonra 2 hane olacak şekilde değiştirmek istiyorum. hücre biçimlendirmesi yaptığımda sorun yok. Ancak o hücreyi formülle birleştirdiğimde sayının orjinal halini yani virgülden sonraki 3-5 hane olan sayı dizisini geri alıyor.
Farklı yerlere özel yapıştırmayı da denedim ama o da tutmadı.
var mıdır bir çözümü yoksa elle hepsini düzenlemek mi gerek?

 
selmalar kardeşim

=ROUNDUP(sayin, virgülden_sonra_istediğin_dijit_sayısı)

türkçesi ne olabilir yukarı yuvarla olabilir
  • exodussian  (12.05.19 15:41:18) 
yukarıyuvarla değilde sadece yuvarla iş gördü, teşekkürler...


  • pccopath  (12.05.19 15:56:47) 
Yukarida virgul simgesine tiklarsaniz iki haneye düşürür


  • her giriste sifresini unutan adam  (12.05.19 18:39:44) 
@her giriste sifresini unutan adam
eyvallah ama o sayıyı değiştirmiyor, hücre içerisinde sayı aynı kalmış oluyor.

  • pccopath  (12.05.19 18:48:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.