[]

datça acıbadem macunu'nu duyan var mı?

bugün, sigaradan kaynaklı balgama ve öksürüğe iyi gelen bir çay filan bulurum ümidi ile gittiğim evin ordaki aktar tarafından haberdar edildiğim ürün.

hem öksürüğü geçirir hem de akciğeri iyileştirir filan dedi, 25 tl'ye aldım bir kavanozunu...

google'dan araştırınca ise gördüm ki abooooo ortalık karışmış bunun yüzünden. datça'da böyle bir macun yokmuş, kimin ürettiği belli değilmiş filan... belirsiz şüpheli bir ürün yani...

tadı mesir macununa benziyor.

işin ilginç yanı ise daha ilk kaşıktan sonra öksürüğümü durdurması oldu.

daha önce kullanan, bilgisi olan var ise yorumlarını okumak isterim.

 
Datca’daydim gecen sene, hic gormedim/duymadim.
Ama ise yaradiysa iyidir ya. Icerigini okuyun ama.

  • kuehles blondes  (11.05.19 20:34:31) 
ben kışı bu tür macunlarla atlatıyorum. azıcık boğazım ağrısa bi iki gün bunlardan alıyorum yetiyor. bunu da kullandım, bi de zencefilli macun var mindivanın onu da kullandım. içerdiklerine alerjiniz yoksa başka tereddüdünüz olmasın. sigara kısmını bilmiyorum bu arada, grip öncesi kullanıyorum ben bunu.


  • pide  (11.05.19 20:36:57 ~ 20:45:47) 
sigara balgam yapmaz sigaraya bağlı reflü balgam yapar


  • dismainpula  (11.05.19 20:43:18) 
Up


  • for day to break  (11.05.19 21:25:14) 
  • exlibris  (11.05.19 23:40:35 ~ 23:41:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.