[]

Flörtün tarafında olmamaktan karşının kırılması?

Anlamakta güçlük çektiğim nasıl düzelteceğim konusunda yardım istediğim durum?

çalıştığımız yerde ben (erkek) bir hanfendi ile bir yakınlaşmamız var, bu hanfendi de iş yerinde başka bir hanfendi ile sürekli sorun yaşıyor ve ondan nefret ediyor; benim o sorunlu kişiyi belirli normlar gereği onun kadar suçlayamam hatta belli konularda insan olarak korumamdan dolayı kırıldı ve bir gündür cevap vermiyor.


koruma denen şeyler de evrensel hukuk kuralları, kişisel prensipler, kişiye özel değil herkes için yapıyorum; mesela ben bir insanın suçunun ispatı olmadan suçlamayı doğru bulmam, başka insanların onun hakkında söylediklerini ciddiye almam, kendim bir fikir ararım, herkesi iyi niyetli kabul ederim, ve o şekilde değerlendiririm, söylediklerini esas alırım; onun için belki öyle düşünmüyordur, bunu yaparken şöyle düşünmüş; olabilir tarzı insanları hemen yargılamamaya içinde az da olsa tüm ihtimalleri düşünmeye çalışırım, bir şeyin aksini yapacak gibi görünse de dediğini baz alırım.


böylelikle böyle, benim prensiplerimden vazgeçmem mümkün değil, o zaman ben çelişki yaşarım. Ama bir şekilde bir ara yol bulmam lazım, hem hanfendiyi üzmeyecek hem benim prensiplerimden vazgeçirmeyecek bir yol önerin.

Ayrıca bir gündür beni cevapsız bırakıyor, nasıl yaklaşmak gerekli en azından iletişim kanalını açmak için, bir süre kendi haline mi bırakayım, ısrar mı edeyim, iletişim açılırsa onu prensiplerime nasıl ikna edeceğim, yoksa çözüm yok mu?

 
anlamamışsa ikna edemezsin zaten. kendi haline bırak.


  • dismainpula  (11.05.19 17:03:03) 
Valla "bu tür şeyleri bana anlatma" diyebilirsin eğer illa konuşmak istiyorsan. Diğer türlü de hiç bulaşma çünkü "ben kavga ediyorsam sen de et, ben diyorsam sorgulama" tarzı düşüncelere sahip biriyle zaten yürümez.


  • j r r tolkien hayrani  (11.05.19 17:08:18) 
Böyle biriyle birlikte olmanı önermem. Ne hali varsa görsün, mesaj atma bence.


  • (s)AINT  (11.05.19 17:14:08) 
bu çoğu kadının hoşlanmayacağı bir şey. kadın sana konuşmayacaksın, görmeyeceksin dememişse anlatırken hmm haklısın evet gibi geçiştirip kendi hayatına baksaydın aranız bozulmazdı.


  • lilyb  (11.05.19 18:28:39) 
Yazdiklarinin 2 paragrafini okumaya tahammul edebildim

Birlesmis milletler adalet komiseri misin kardesim? Kamu guvenligi mustesari misin? Kilkuyruluktan kimse fayda gormemistir bugune kadar. Suclu oldugu acik olana kadar masumiyetine inanirmis, te allam.

Birader gundelik iliskilere masumiyet karinesi isletecek kadar nasil fanuslarda yasiyorsunuz siz.
  • belki lazim olur  (11.05.19 20:44:13) 
Evlenince prensipleri yersin karşim. Başta senin gibiydim. Şimdi dinliyorum hı hı diyorum. Senden doğruyu bulmanı değil, onu dinlemeni bekliyorlar.

Ayrıca bu davranışının esas kötü sonucu derdini hiç paylaşmamaya başlayabilir seninle. O daha çok üzer.
  • baal  (11.05.19 20:51:58) 
Yemin ederim okurken yoruldum. En iyisi sen bırak bu kadını, bırakamayacaksan da "prensiplerine" bu dille ikna etmeye çalışma. Seçtiğin kelimeler bile itici bir imaj oluşturuyor üzerinde, egondan fışkırıyor gibi. @belki, @lilyb ve @baal +1


  • whyamy  (11.05.19 21:58:50) 
@belki lazim olur +1000

Gercekten yuzum eksidi okurken.
  • Mommysbusy  (12.05.19 05:30:32) 
Çok tuhaf ya, insanların algıları ne kadar çeşitli. Ben yazdıklarınızda/üslubunuzda herhangi bir gariplik göremedim; olaylara objektif bakmaya çalışıyormuşsunuz onu anladım.

Bence prensiplerinizden taviz vereceğiniz bir ilişki sizi yorar. Ben olsam yüz yüze, duygu ve düşüncelerimi daha açık biçimde anlatabileceğim bir ortam yaratır ve tam olarak neye tepkisi olduğunu anlamaya çalışırdım. Anlaşılmak/duygularının paylaşılmasını istiyor olabilir önceki cevaplarda da belirtildiği gibi, objektifliği korumaya çalışarak bunun dengesini kurabilirsiniz bence.

Not: kadın kişisi
Not 2: önceki cevaplar yüzünden bunu belirtmem gerekti.
  • amabunuyapmayacaktin  (12.05.19 16:36:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.