[]

Fıstık ezmesi zehirlenmesi ya da alerjisi

Merhaba arkadaşlar, fıstık ezmesi zehirlenmesi ya da alerjisi olan var mı? Belirti ve tedavisini nasıl oldunuz. Geçmiş olsun. Teşekkürler
 
Fıstık ezmesi dünyadaki en alerjen şeylerden biri demişti doktorum. Ben zehirlenmedim ama yediğimde burnun tıkanıyor ve nefes almakta güçlük çekiyorum.


  • ruh i tibbiye  (10.05.19 13:13:13) 
belirti en ileri seviyede anafilaktik şok seklinde olur olumculdur mudehale edilmezse, burada alerji fistik ezmesine degil fistigadir tabii ki. belirti, sisersin nefes alamazsin hastanelik olursun iste acil mudehale gerekir.
tedavisi yok boyle durumlarin ömürlük..

  • robokot  (10.05.19 13:59:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.