buraya park eder miydiniz?

geçen mahalle pazarının olduğu gün hiçbir yerde boşluk bulamayınca evime uzak olmasına rağmen görseldeki cebe arabayı park ettim. hemen gerisinde de otobüs durağının tabelası var. tabelaya da görseldeki beyaz arabadan daha uzaktım. ertesi sabah arabanın yerinde yeller esiyordu. mecburen çekici+otopark parasını bayıldım.
hatalı olup olmadığım konusunda emin değilim ama oraya çoğu kişinin farkında bile olmadan park edeceğini düşünüyorum. sizin bu konudaki görüşünüz?
mobilden girenler için link eksiup.com

Akşam 8'den sonra trafik yoğun olmuyorsa, sabaha kadar park ederdim ama ilk tercihim olmazdı kesinlikle.

  • malheiros  (10.05.19 12:01:42)
o cep otobüs için olabilir mi acaba? daha uygun geldi sanki otobüs duracaksa cebe doğru girsin

  • euphrat  (10.05.19 12:02:12)
parketmem abi çok açık bi yer.

  • tsubasa  (10.05.19 12:02:26)
pratikte otobüs zaten o cebe kesinlikle girmiyor orasını biliyorum. bir de tabela hani cebin ortasında falan olsa yine bir nebze anlayacağım. neyse bir kere ağzımız yandı. dikkatli olacağız başka yolu yok.

  • lazpalle  (10.05.19 12:04:58)
kesinlikle park etmem

  • basond  (10.05.19 12:05:23)
park etmek için fazla mükemmel bir yer diye şüphelenip kesinlikle park etmezdim :D tabela arardım etrafında

  • ssiradanbirigibi  (10.05.19 12:23:06)
otobus duragi yanindaki cebe park etmek zaten gelip benim arabami cekin demek

  • turkuaz  (10.05.19 12:54:37)
O sarı tabela "durak başlangıcı" değil mi? turkuaz +1

  • kobuzchu kiz  (10.05.19 12:56:55 ~ 12:57:05)
o cep otobus duraginin cebi. parketme hatta duraklama yapmak bile yasak. otobusun cebe girip girmemesi ayri mesele. o da otobusun sucu. otobus de cebe girip trafigi aksatmadan durmak zorunda.

  • crucio  (10.05.19 13:16:16)
daha önce benzer bir olayda aracı çektirdiğim için park etmem. cep otobüs için +1. ama tabelanın konumu da bence yanıltıcı olabilir.

  • zgrydn  (10.05.19 13:22:04)
görüntü olarak insanı cezbediyor haklısın ama ben de bırakmazdım.yaya geçidi ve durak önleri vs. her zaman risk altındadır.

  • since1907  (10.05.19 13:39:57)
bu arada sadece otobüs durağı değil, durağın 15 metre ilerisine ve gerisine de park etmek yasaktır. "durak taa nerde" diye düşünmeyin park ederken.

çekmediler ama ben de şu görseldeki gri arabanın durduğu yere park etmekten 108 lira ceza yedim mesela.

eksiup.com
  • kibritsuyu  (10.05.19 14:23:45 ~ 14:24:33)
Bildiğin otobüs durağı hocam orası.

  • roket adam  (10.05.19 15:53:49)
Oraya park etmezdim tabi. Kabak gibi yer:)

  • all girls dream  (10.05.19 20:48:04)