Desktop alayım mı

Bi tane laptopım var ama onunla da doğru düzgün oyun oynanmıyor. Geçenlerde Apex diye oyun çıkmıştı, indirdim kurdum falan çalışmadı laptopta.

Bütçe şu an max 5000 lira. 5000 lik pc işe yaramaz mı? Bekleyip bütçeyi artırayım mı? Yoksa alayım mı?

Bi de Tanıdık bilgisayarcı var adama gidip ne deyim? İçinde ne kadarlık ne olsun?

ekran kartını amazon.com dan yarı fiyatına alacaksan neden olmasın.

  • Techsavvy  (09.05.19 21:55:55)
dolar 6 dan 10 a çıkacaksa hiç bekleme

ulan şu işe bak patatesin kilosu 2 dolara yakın , ona buna herşeye vergi + zam geliyor.

30 hazirandan sonra cips poşetinden yoğurt kabından bile vergi alacaklarmış.

bekleyeceksen de dolar yap bari parayı ya.
  • killerbee  (09.05.19 22:07:28)
Valla şu kritik dönemde ne desek gg olur. Sen bütçeni arttırdıkça dolar da artacak. 5000 TL' ye en fazla Gtx 1050 oluyor. O da 1-2 sene sonra işe yaramayacak. Paran çöpe gitmesin. Benim şahsi tavsiyem Halloween'a, Black Friday' e kadar bekle. O zaman Amazon.com' da, newegg.com' da falan deli indirimler oluyor. Oradaki hazır canavar desktoplardan birini kap bence. Ben bilgisayar alınca o şekilde almayı düşünüyorum.

Yani en azından Gtx 1070 falan olmalı ekran kartı, Amd R9 da olabilir. İşlemci İ5 olmalı en az. Ram da 16 gb olmalı. Ya da tamamen Amd odaklı bir kasa yapabilirsin ucuza kurtarmak istersen. Ryzen işlemci, R9 ekran kartı gibi.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (09.05.19 22:09:34)
Konsol al.

  • baal  (09.05.19 22:19:51)