Macbook harddisk degisimi sonrasi internete baglanmiyor

Selam arkadaslar bendeki 2012 model macbook un harddiskini degistirdim. Daha onceden yeni hard diske backup yaptigim icin tum dosyalar yuklenmis, alet sorunsuz calisiyor fakat internete baglanmiyor. Networka baglaniyor ama sayfayi acmoyor, baglantiyi unut yaptim, yeniden baglandim dns si google dns yaptim bana misin demedi, nedir bilen var mi?

saat tarih dogru mu?

baska aga baglaniyor mu?
  • supergirl  (09.05.19 21:05:32)
Baska ag yok deneyebilecegim, ama agda sorun yok telefonla denedim.

  • bluewhale  (09.05.19 21:06:48)
Ağ ayarlarından dns’i sıfırla, sistemin dns ini dene bi

  • giovanne  (09.05.19 21:12:19)
Sistemin dns ine tekrar nasil ceviririm onu bilmiyorum bak.

  • bluewhale  (09.05.19 21:23:33)
baska cihazin baglanmasi mac'in de kesinlikle internete girebilecegini gostermez.

telefonu hotspot yapin oyle deneyin gerekirse.

bu sadece durumu anlamak icin. daha bircok adim var.

support.apple.com
  • supergirl  (09.05.19 21:24:15 ~ 21:26:04)
Hotspota baglandi ama yine sayfa acmiyor internet ayarlarinda bi numara var

  • bluewhale  (09.05.19 21:37:10)
çözüldü teşekkürler

  • bluewhale  (09.05.19 21:49:56)