oruç sağlığınıza nasıl geliyor, tutunca kendinizi

enerjik mi, yorgun mu hissediyorsunuz. hafifliyorum diyor bazıları, bazıları da çok eziliyorum ama naparsın ibadet diyor, siz ne diyorsunuz? oruç anısı olanları da dinlemek isterim?

sahura kalk, yat olmasa sıkıntı yok. kalkmadan da olur ama kalkıyorum yine.

  • sutlu nescafe  (08.05.19 18:21:03)
mide ve bağırsak problemi olanlar için çok zor geçtiği kesin. hatta kötüye etkiliyor.

  • dismainpula  (08.05.19 18:21:08)
benim midem sıkıntılı oruç tutunca rahatlıyor baya. yemek yemek yaramıyor sanırım :D

  • ferrarimizolaydisatardik  (08.05.19 18:22:44)
benim de karnıma iyi geliyor. alerjim olan gıdadan farkında olmadan uzak kaldığım yahut bunu aza indirdiğim için olabilirmişim gibi sonuç elde ettim kendi kendime okuduklarımdan.

  • for day to break  (08.05.19 18:24:28 ~ 18:24:46)
Gece uyandıktan sonra uyuması zor olmasa etkilemiyor.

  • westblack  (08.05.19 18:29:16)
Bana bayağı iyi geliyor. Onun için ramazan dışında da tutuyorum ara sıra.

Oruç anım: 3 sene önce polatlı'da askerim. Hava var 40 derece filan. O sırada da aylardır yapmak için uğraştığımız voleybol sahası tamamlandı. Oruç tutmayan askerler deli gibi voleybol oynuyor. Dayanamadım ben de oynamaya başladım. Saat 3 filandı. İftara kadar nasıl dayandığımı Allah bilir.
  • efreet sultan  (08.05.19 18:44:16)
oruç tuttuğum dönemler için konuşacak olursam; komple iptal oluyordum ben. hem bedenen, hem zihnen.

  • mehmetporsuk  (08.05.19 18:54:29)
Ramazandan önce 3 hafta if diyeti yaptığımdan hiç etkilemedi diyebilirim. Sadece gün içinde kahve içerek yaşadığım enerji patlamaları yok. Bi de yeme aralığımızı kendimiz ayarlayabilseydik mükemmel olurdu.

  • (s)AINT  (08.05.19 18:58:03)
Kilo problemim var. Ramazanin ilk 15 gunu 10 kilo falan zayifliyorum. Sahurda 2-3 hurma, iftarda 1 tabak yemek. O kadar. Su icmekten oturu daha fazla yiyemiyorum. Bu 10 kilonin yarisi odemdir, sudur muhtemelen. Kalan yarisi kilodan gidiyor. Hafifliyorum ramazan sonunda.

İlk hafta kabus gibi geciyor. Öluden farksiz oluyorum. Son hafta artik alismis oluyorum. 3 ay surse 3 ay tutar modda oluyorum.

Bayramda sapitmasam gayet guzel oluyor az yemek...
  • dilemma of subscribtionability  (08.05.19 18:59:08)
ilk 3 gün zor, sonra normal.

  • bonanza  (08.05.19 18:59:34 ~ 19.07.19 17:55:32)
Oruç tutmadığım zamandan bir farkı yok, sadece çok güldüğüm zaman kusacak gibi hissediyorum nedense. İftarda yiyorum sahur yapmıyorum birde.

  • lana del rey  (08.05.19 20:21:53)
Ben en son tuttugumda oluyodum. Ondan onceki de oyleydi. Ac kalmak bildigin zor.

  • stavro  (08.05.19 21:03:31 ~ 21:03:48)
Çok yemek yemiyorum normalde de. Ramazanda yemek açısından sıkıntı olmuyor. Yorulduğum zamanlar susuzluk sorun oluyor sadece.

  • black holes in the sky  (08.05.19 21:46:04)