[]

concerta+antidepresan

şu an 2 aydır concerta 27 mg kullanmaktayım. ondan öncesinde de 1 ay lustral vermişti doktor bir farklılık hissedemediğimi söyleyince yeniden konuştuk ve ritalin sonrasında concerta olarak devam ediyoruz. fakat şu an ailevi sıkıntılar ve sırt ağrım yüzümden concertanın etkisi bile baskılanıyor.

concerta ile herhangi bir antidepresan kullanabilir miyim? kullanan var mı?


 
bildiğim kadarıyla concerta ve lustral farklı durumlarda kullanılıyor. lustrale alternatif mi verdi concertayı? Concerta ile baska bir ilaç kullanmaman en iyisi sanki..


  • foolrules  (08.05.19 16:02:55) 
evet birisi adhd tedavisi için diğeri depresyon/anksiyete. o zaman doktorla konuşup en iyisini ondan öğreneceğiz.


  • dismainpula  (08.05.19 16:31:30) 
Concerta + lustral kullanmıştım
Ondan önce efexor kullanıyordum, concerta tedavisine başlamaya karar verince doktor efexor’u kesmiş, lustral vermişti. Efexor+concerta sanırım uyku düzenimi bozar diye değiştirmişti, öyle hatırlıyorum ama emin değilim.
Doktora sormadan ilaç değişikliği/kombinasyonu yapmamanızı öneririm. Antidepresanla concerta birlikte kullanılabiliyor ama hangisi kullanılır, dozajları nasıl olmalı vs sorular için doktorunuza muhakkak danışın.
  • ludmilla  (08.05.19 23:04:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.