[]

azı dişlerinde çok yoğun hissedilen hassasiyet

sağ sol tarafta alt ve üst azı dişlerinde çürük olduğu için geçen sene hemen hemen hepsine dolgu yapıldı ve dolgular sinirlere çok yakın olduğu yemek çok hafif soğuk ve sıcak yemeklerde bile çok yoğun hassasiyet hissediyorum. diş hekimim kanal tedavisi yapmaktan kaçarak (kanal tedavisi uzmanı değil) yemekleri hassasiyetime dikkat ederek yememi söylüyor fakat her zaman ılık yemek bulmak zor ve çiğnemek benim şuan çok büyük problem. bu konuda ne yapmalıyım sizce fikriniz nedir?
 
Sensodyne dis macunu gunde iki kere fircalamak biraz iyi gelir mi acaba?


  • hepbiarayisicinde  (07.05.19 23:31:07) 
zaten onu kullaniyorum ama o bile ancak bir noktaya kadar idare ediyor.


  • duyurunun bug'ı  (07.05.19 23:47:22) 
Fırça ve macun anlamsız sizin durumda.

Geçen sene yapılan dolgulu dişler artık sızlamaz. 6 aya kadar olabilir ama bir sene çok. Başka sorun var o belli.

Başka hekime gidin?
  • bir ileti paylastim  (08.05.19 00:05:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.