gürültü

kadıköy'de bir hostelde ufak bir gitar konseri vermeyi düşünüyoruz. (bkz: hush hostel) hostelin arka bahçesi bir sokağa bakıyor. nezih bir yer. fakat konser olacağı zamanlar komşular hemen polise şikayet ediyormuş. polis de arada bir gelip gürültü yapıldığı gerekçesiyle ceza kesiyormuş. şimdi soru şu, mevcut düzenlemelere göre akşam saat 8'de 9'da amfi kullanmadan, iki gitarın çıkarabileceği ses, ceza sebebi midir? bu olaylar 12'den sonra olmuyor muydu? 9'da insanlar uyumuyor etmiyor acaba bu olaya neden bu kadar karşı çıkıyorlar? komşuların karşısında durup hayır kardeşim bu gitar çalınacak dersek rezillik çıkar mı? ne yapmak gerekir bir akıl verin lütfen, 6'sında olacak konser, şu dakikadan sonra yer bulmak çok zor zira.

gece 12ye kadar serbest diye biliyorum ben.hatta geçen yaz işin aslını öğrenmek için zabıtayı aradığımda '12ye kadar bişey yapamıyoruz' demişti.

  • p a t r i o t  (01.04.10 19:40:47)
amfisiz gitarla 100db ses limiti aşılmaz herhalde.

  • icemanr  (01.04.10 20:50:02)