en sevdiginiz ressam kim?

benimki rene magritte. harika yav cok begeniyorum. hatta haddimi asarak magritte > dali diyorum. sacmalama sen ne anlarsin, magritte iyi hos eyw de dali ile karsilastirilamaz gibi seyler soyleyebilirsiniz nedenleriyle.

eksisozluk.com

burada da yazdığım gibi çok anladığımdan değil ama bunları yazmışım. magritte'i ben de severim, magritte > dali'ye itiraz etmem. yazmış olduğum remedios varo'yu da beğenebilirsin.
  • tepedeki psychedelic adam  (05.05.19 23:08:27)
grimshaw

  • 000000  (05.05.19 23:13:57)
En sevdiğim değil. Hem ben de çok anlamıyorum+1
Ama filippo palizzi nin köy ve doģa temali tablolarıni seviyorum.

Bir de Tetsuya ishida' nin karamsar sürrealist tabloları baktikça dusunduruyor, sorgulatıyor.
  • Amaranta ursula  (05.05.19 23:14:59)
Caspar David
İlya Repin

  • efreet sultan  (05.05.19 23:17:26)
Gustave courbet

  • dont eat me  (05.05.19 23:43:20)
şu en sevdiğimdirden ziyade, empresyonistleri severim. ayrıca magritte>dali ye +1 :)

  • j lithium  (05.05.19 23:52:16)
leonardo da vinci

bugunlerde su tablousunu eksiup.com ve elinde tuttugu seyi resme dokusune hayran kaliyorum
  • Leonardo~Da~Vinci  (05.05.19 23:52:49)
Jean Michel Basquiat

Mary Luke critiquecollective.com

Mustafa Özel www.mustafaozel.com.tr
  • old possum  (05.05.19 23:57:49 ~ 06.05.19 12:03:33)
Salvador Dali, Edvard Munch, Van Gogh

  • taurina  (06.05.19 00:00:01)
Resimden hiç anlamıyorum ama Evgeny Lushpin’in resimlerine bakmaktan büyük keyif alıyorum.

  • (s)AINT  (06.05.19 00:01:11)
Ayvazovsky

  • black holes in the sky  (06.05.19 00:23:53)
Resimden hiç anlamıyorum fakat goya ve caravaggio'nun birer dahi olduğunu düşünüyorum

  • rakicandir  (06.05.19 00:41:34)
batı sanatında kandinsky; çünkü soyut resim ve renkler üzerinde geliştirdiği manifesto ve literatürde picasso'nun ve tüm soyut, gerçeküstücü kim varsa onların babası sayılması.

ruslardan ivan ayvazovski; çünkü istanbul ve deniz

(ayvazoski'nin tabloları bana beirut'un bir klibini anımsatıyor www.youtube.com )
  • füt  (06.05.19 08:49:31)
claude monet.

  • mikahakkinen  (06.05.19 09:03:43)
siz daha cok batili ressamlara atifta bulunmussunuz ama ben folk arta merakli bir insan olarak, genelde begendigim seyler dogu agirlikli. turk kulturunden minyaturun genel tasarimi, japonlarin bu dalga cizimleri gibi, daha yumusak tasvirler.
fakat illa batili olsunderseniz zamaninda arnolfini portresini cok begenmistim, detay konusunda inanilmazdi.
www.youtube.com
yukariya da tabloyu ayrintilariyla anlatan bir video biraktim, evde de bu tablonun mini bir kopyasi var bu arada.
bir de ayrintili bir fotosunu ekliyorum,
www.wikizero.biz
bunun disinda biraz modern kacan fakat yine daha aydinlik kolay tuketilen amerikali bir ressam/artist var.
(git: norman rockwell)
amerikanin ruhunu en iyi yansitan eserler bu adamdan cikiyor.
  • mavicorap  (06.05.19 11:24:19 ~ 11:35:35)
En cok sevdigim Gottfried Helnwein. Satoda yasamasindan, sanat anlayisini ve deli olmasini da seviyorum.

Max Ernst ve Chagall´i cok ayri seviyorum. Bu ikisinden uzak duramam herhalde. Eserlerini gormeye giderim, evimde duvarima asarim... Botticelli hayranligim da buyuyor. Belki sevgiye donusur?

Gotik resmi, (sanirim gec?) Orta Cag resmini cok seviyorum. van Eyck ve Jean Fouquet´i ozellikle.

Gormedigimi sevemem, gormem lazim.
  • buf-e kür  (06.05.19 11:56:13 ~ 12:07:03)