yağ damlatmak

elimde küçük şişelerde bitkisel yağlar var ve bunlarda damlatacak plastik yok, sadece kapak var. bunları elime damlatmanın pratik bir yolu var mı? kapak almak, malzeme almak, şırınga hariç.

japon kürdan kullanmak kısmen bir çözüm olabilir

  • vladimirdökümov  (05.05.19 22:30:08)
@vladimir gayet mantıklı teşekkürler. biraz az yağ tutar ama kullan at daha ucuzu da olamaz.

  • diffarentiationation  (05.05.19 22:33:07)
www.abalmumcu.com

pastör pipeti
  • sttc  (05.05.19 22:40:12)
kulak cubugu

  • exlibris  (05.05.19 22:42:28)
normal pipet de ise yarar. yagin icine soktuktan sonra pipetin yukarda kalan kismini parmaginla kapat, damlatmak istedigin yere gelince de pipeti kapattigin parmagi kaldir.

  • in vino veritas  (05.05.19 22:53:32)
Kibrit çöpü veya kürdanı şişe ağzına yunan alfabesindeki Phi harfini oluşturacak şekilde koy. Üzerine baş parmağını koyarak şişe ağzını kapat. Şişeyi yan çevirdiğinde kibrit çöpü ucundan sıvı damlamaya başlar.

Parmağınla baskıyı artırarak ya da azaltarak damlama sıklığını ayarlayabilirsin.

www.google.com
  • Mirket  (05.05.19 22:56:10 ~ 23:04:05)