[]

Ehliyet üzerinde olmadan araç kullanmak

Selamlar
Yurtdışında ehliyet değişimi için verdim ama sistemin sikintilari sebebiyle 8 aydir sadece bu ulkede gecerli bir belge ile arac kullaniyorum ve haziran sonu turkiyeye gelecegim.
Acaba ehliyetim üzerinde olmadan arac kullanirsam cezasi ne oluyor? Anladigim ehliyetsiz kullanmak ile ayni sey değil ama ehliyetimi getirmemi isterlerse getiremem ama fotokopi var ve sistemde de duruyor ehliyet.
Cok cuzi bir sey ise riski goze alicam.

 
ehliyet bulundurmamanin 235 TL cezasi var. Ehliyet nosunu biliyorsan bu cezayi odersin. erken odersen %25 indirimli olur


  • 1917  (05.05.19 16:03:33) 
@1917 peki benim ehliyetimi olup olmadığını nasil biliyorlar? Yani sisteme girip mi bakiyorlar? 235 lira alabilecegil bir risk eger sadece numarayı bilmek yetiyorsa.


  • logisticsmanager  (05.05.19 16:07:34) 
genelde merkeze soruyorlar.


  • 1917  (05.05.19 16:21:10) 
Ama 1 kere bu cezayi yedim bitti diye bir durum yok , ertesi gun rutin kontrolde bir kere daha durdurur gene yazarlar ihtimal var


  • Diskirminant  (05.05.19 17:58:27) 
son 2-3 çevirmediler şöyle bir şey oluyor. ehliyet arabanın bagajında oluyor. polis isteyince inip alayım diyorum. gerek yok numarayı söyleyin yeterli diyor. hatta sanırım TCKN ile de bulabiliyor. ama dediğim gibi yalan söyleyerek denemedim ehliyet bagajda duruyor :)


  • helenart  (05.05.19 20:45:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.