ferah çadır tavsiyesi

merhaba herkese.

4 kişilik, Yazlık, arada sırada baharlık, Ege bölgesi sıcağında sabah terden uyandırmayacak, havadar(mümkünse püfür püfür), karanlık; kısaca ferah bir çadır arıyorum. Aradığım özelliklere uygun olarak decathlon’da quecha fresh and black serisini buldum fakat o 3 kişilik. Bahsettiğim özelliklerde alternatif çadır marka - model tavsiyelerinize açığım.

ufak bir bilgi vereyim, birincisi bu aradığın özelliklerde başka marka çadır oldukça yüksek fiyatlı olur

ikincisi çadırı kurduğun yer en öneml şey. klima da taktırsan güneş altında kaldıktan sonra hamam gibi olur. o yüzden kesinlikle sağlam bir gölge bulman lazım.

ben senin yerinde olsam hiç büyük paralar vermez gider koyu renk bez çadır alırdım, en havadarı o olur.

zaten su geçirmeyen kumaş hava da zor geçirir, ee bir de blackout istiyorsun o da bir çeşit kaplama daha da hava geçirmez olacak. bir tek havalandırma pencerelerine kalacak işin.

ha 4 mevsim kamp yapıcam desen anlarım da boşu boşuna hem çok para hem de sıkıntı çekeceksin.

yağmur yağarsa diye sorarsan eğer, çadır altına şeffaf kalın naylon sereceksin, etrafına da geniş kanal açacaksın, üstü için de aynı şeffaf naylondan aldın mı bitti gitti.

tabi çok çiğ düşen aşırı nemli bi yer olmaması lazım.
  • killerbee  (05.05.19 00:15:48 ~ 00:21:12)
Husky kullanıyorum. İçerisine su koy ısınmıyor bile. Yalıtımı harika.

  • abi bi dizi buldum on numara  (05.05.19 00:30:59)
husky'nin 22 ve 17 metrekarelik iki modeli varmış, blackout değil , yurtdışında dahil olan güneş tentesi de dahil değil birisi 3.5 ötekisi 4700 tl stokta da yok.

zaten stokta olsa kesin 10 lira çekerlerdi.
  • killerbee  (05.05.19 01:08:36)
4 kişilik bakacaginiz yere 2 tane 2-3 kişilik bakarsanız daha rahat edersiniz. Bütçe olarak da pek bir şey farketmez.

Husky iyidir, husky candır.
  • habarbey  (05.05.19 02:11:32)