18-23 yaş ilişkisi?

Uzun vadede oluru var mıdır bu ilişkinin? Kız 18 erkek 23. İlişkinin yürümesinde sorunlar çıkar mı yaş açısından?

Yorum yapmak için kişileri tanımak gerekiyor, her şeye yaşa bağlı değil. 25 yaşında çocuk gibi olan da var, 18 yaşında olgun olan da. Ayrıca çevre, yetiştirilme tarzı, ortak ilgi alanları vb. unsurlar da etkili. Buradan bu kadar az bilgiyle sağlıklı bir cevap alabileceğini düşünmüyorum.

  • whyamy  (04.05.19 16:39:42)
Normal bence yaşlar.

  • gölgede aynı  (04.05.19 16:51:32)
23 yaşındaki arkadaş kafa olarak da 23 yaşındaysa olmaz. 18 yaşında bi kızın çocuksu olmama ihtimali yok bence, ne kadar kafa olarak olgun olursa olsun. Sonuç: olmaz.

  • mg3929  (04.05.19 17:06:50)
olmaz. kızlar o yaşta olgun görünüyorlar ama çok çocuksu oluyorlar. hele hele özgüvenizse abov.

21-18 yaşadım hiç çekilmiyordu. twitter'da bilmem ne ne yapan erkek bilmem nedir tweetlerini görüyordu gelip bana sende böylesin de mi aldatacaksın de mi diye ağlıyordu. gayette olgundu birde. uzun vadede olmuyor maalesef boşa kürek çekmeyin. yada çekip kendiniz yaşayın
  • avatar is back  (04.05.19 17:42:53)
olur gayet uygun

  • tamamhosdiyonda  (04.05.19 17:43:02)
beraber büyürsünüz işte ne güzel. önce büyütmeniz gerekecek tabi.

  • ozdek  (04.05.19 17:51:11)
18 yaşında olgun kız hiç görmedim. yine de sen bilirsin, bir dene.

  • nothing in my way  (04.05.19 17:51:52)
18 yaş küçük olsa da 23 yaş da çok büyük sayılmaz. Sadece 23 yayında insan kendisini olgun zanneder. Bence bu ilişkinin oluru yok en fazla 1-2 sene sevgili olup yollar ayrılır. Geleceğe yönelik ciddi bir beklenti yoksa devam edilebilir varsa uğraşmaya değmez. Böyle ilişki yaşayan çok kişi gördüm devam eden kişi sayısı neredeyse yok.

  • bayc  (04.05.19 18:11:34)
size bağlı... çünkü 18 33 yaş ilişkisinde de mutlu olan oluyor.

  • lennonade  (04.05.19 19:23:26)
Bence kadınlarda 20-21 eşiği var. Bu yaşları geçtikten sonra olgun düşünebiliyorlar.
23 yaş bi erkek en azından üniversitesini bitirmiş çalışma hayatına girmişse zor.

  • neysene  (04.05.19 20:28:38)
Yaşlar normal.

  • kirmizipilotkalem  (04.05.19 20:41:06)
bence bu sosyal statünüzle alakalı. yıl olarak 5 sene çok değil, ama hayattan aynı anda aynı şeyleri aynı enerjiyle bekliyor olmalısınız.

misal:

18 yeni üniversteye başlamış heyecanlı eğlenceli ergen üniversiteli yaşı.
23 mezun olmuş işe başlamış yetişkin olmaya ramak kalmış yaş (bence günümüz yetişkinlik yaşı 25). 18 olan her hafta sonu partilere gitmek isteyecek, hafta içi alakasız saatlerde plan yapmak isteyecek, erasmusa gitmek isteyecek vs, bahsettiğim 23 bunlardan sıkılabilir, ayak uyduramayabilir. 23 daha derinlikli şeyler yapmak isteyebilir, 18 de bunlardan sıkılabilir. ya da mesela 23 çalışıyor diye para kazanıyor olması 18'e çekici gelebilir, bu sömürüye dönüşebilir (ayyyy sevgilim bna çntaa alıyoooo yhaaaaa tatlış şey <3 <3 diye diye harcamalarının tamamını ona yapıyor olduğunu fark edebilir 23 bir gün)

tabi ama mesela her iki taraf da öğrenicyse olur gayet, kafalar daha yakın olur çünkü çalışan-öğrenci ilişkisine göre.

birbirinize ne kadar uyum sağlamaya ve desteklemeye hazırsanız o ölçüde yürür ilişki.
  • taurina  (04.05.19 21:33:52 ~ 21:34:52)