KPSS’ye nasıl girilir?

Herkese merhaba,
Bir deneme sınavı olarak gördüğüm KPSS B sınav grubuna girmek istiyorum. Başvuru aşaması ve sınav tarihi ve zamanını nasıl öğrenebilirim?

Not:Google’da araştırdım. Konu hakkında bilgim olmamasından dolayı buraya yazdım.

lisans mezunu musunuz?

  • elorelia  (03.05.19 16:54:02 ~ 16:54:06)
Ne mezunusunuz? Atıyorum tekli yillarda girilmeyen bir bolumdenseniz girmeniz saçma olacaktir.

  • blue eyes white dragon  (03.05.19 17:00:56)
Lise ve Önlisans (2 yıllık) çift yıllarda (2018,2020,2022)
Lisans her yıl

Ösym nin sitesinde mevcut aslında sınav takvimi denildiği zaman.
www.osym.gov.tr
  • infernalcadre  (03.05.19 17:04:14)
Lisans da nasıl gireceğim, nasıl başvuru yapacağım?

  • leo1905  (03.05.19 17:33:19)
boş yere 100 lira vermeyesin diye soru soruyoruz ki paran boşa gitmesin. zor bir şey değil ösym'nin sayfasından kpss başvuru kılavuzunun linkini verip aha burada yazıyor, okuyabilirsin demek.

öğretmen, iibf mezunu değilsen yahut asker(kpss var mı bilmiyorum) ya da polis olmayacaksan tekli yıllarda niye giriyorsun? bir amacı olmayacak o puanın. tamam çok çok çok az miktardaki bir avuç uzmanlık başvurularını deneyebilirsin de bu saatten sonra çalışıp yüksek puan alamadıktan sonra anlamı yok.

buradan ais.osym.gov.tr

giriş yapıp ardından kpss 2019'u seçip adımları ilerle. 50 ay içeriisnde hiç ösym sınavına girmediysen bazı okul veya tüm ösym merkezlerie gidip fotoğraff çektirmen gerekecek. en son 5 liraydı bu olay.

bunu yaptıktan sonra

odeme odeme.osym.gov.tr sayfasından ücret ödeyeceksin.
  • blue eyes white dragon  (03.05.19 17:42:10)