[]

müzekart sorusu

müze kartımı ayasofya ya da topkapıya girişte kardeşim kullanabilir mi? denetimler çok sıkı mı girişlerde bilginiz var mı?
 
Kimlikle birlikte kontrol ediliyordu


  • beetlejuice  (03.05.19 11:12:47) 
Geçen hafta kendi müze kartımla Ayasofya'ya girdim kimlik sormadılar. Hatta karta bile bakmadılar. Düz bir şekilde okutarak girdim.

Riskli biraz, almaya değer risk mi bilemiyorum.
  • eazy  (03.05.19 11:22:59) 
müze kartı akbil gibi okutup geçiyorsunuz.
ayasofya'ya girerken öyleydi. topkapıyı bilmem.
ayrıca ayasofya'nın önünde oluşan kuyruğa girmesine gerek yok yandan en öne geçsin müzekartlıların girişi ayrı. sıra beklemesine gerek yok
  • kitik  (03.05.19 12:00:44) 
arkeoloji muzesi de ayni sekilde. kontrol eden yoktu, turnikeye okut gec


  • jedilance  (04.05.19 11:08:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.