[]

yapmanız gerekenle yapmayı sevdiğiniz şey arasında kalınca ne yapıyorsunuz

birini yapmak zorundasınız ama keyif almıyorsunuz, ötekinden keyif alıyorsunuz ve hayat geçerken size göre gerekli önemi veremiyorsunuz bir türlü.

bunların ikisi de aylarca veya yıllarca sürebilir. aynı anda götürünce de kapasiteniz yetmiyor.

ne yaparsınız ya da yapıyorsunuz

 
Yapmayı sevdiğim şeyi yapıyorum.


  • j r r tolkien hayrani  (03.05.19 02:03:45) 
önce yapmam gerekeni yapıyorum bitirdikten sonra istediğim kadar yapmayı sevdiğimi


  • bardakigüneşgözlüğü  (03.05.19 02:21:23) 
Hayat yapmamı gerekenleri yapmaya zorluyor. Yapmayı sevdiğim şeyden ise tadımlık alabiliyorum, sürekliliğe dönüşemiyor ne yazık ki.


  • reyals  (03.05.19 07:08:55) 
reyals+1
ve bu çok düşündükçe yıpratıcı bir şeye dönüşüyor

  • blacksky  (03.05.19 08:16:53) 
İş hayatı açısından bakacak olursam, yapmam gereken şeyle yapmak istediğim şeyin aynı olması için 4 yıldır götümü yırtıyorum. Bir işe girip çalışabilecek durumdayım ama hayattaki en önemli şeylerden birinin sevdiğin işi yapmak olduğunu düşünüyorum. Buna ulaşmak için ne kadar yıpratıcı olsa da yılmadan uğraşıyorum.


  • m3mphis  (03.05.19 08:58:38) 
Önce yapmak zorunda olduğum şeyi yapıyorum ki, yapmaktan zevk aldığım şeylere daha çok vakit veya ilerleyen zamanlarda daha iyi şartlarda yapabileyim.


  • birbilsem  (03.05.19 09:05:44 ~ 09:05:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.