Kredi kartı borcunuz çok mu?

birikmiş kredi kartı borcunuz var mı?
maaşından çok kredi ile harcama yaptıgınız oluyor mu?
tüketici kredisi çekerek kişisel harcama yapıyor musunuz?

az önce bir duyuruya verilen cevapta görünce merak ettim genel olarak son dönemde hissedilen ekonomik sıkıntı ile birlikte kredi kartı borcu ve kredi kullanımı ile ilgili değişiklik var mı diye

var evet.
maaşım kalmıyor açıkçası ilk günden ve en az 3-4 ay daha böyle gidecek gibi görünüyor.
hayır kredi olayına girmedim kişisel ihtiyaçlar için. (henüz)
  • psychosocialll  (02.05.19 16:48:10)
var ama çok değil. 2 -3 aya toparlayacak seviyedeyim.
kişisel ihtiyacım için hiç kredi kullanmadım.

  • damla sakızlı dondurma  (02.05.19 16:49:22)
Var. Bayağı kat kat hem de.

Hep vardı kk. Yok diyen milletin halinden bi haber.
  • baldan kaymak  (02.05.19 16:49:55)
otomatik fatura ödemelerini ve taksitli alışverişleri kk ile yapıyorum. günlük alışveriş, yeme içme vs için kullandığım çok çok nadirdir.

karttan harca, maaşı karta yatır, tekrar harca ... bunun sonu yok. bu durumda olsaydım harcamaları minimuma indirir, dışarıdan su bile almaz borcu bitirir ve nakite dönerdim.
  • elorelia  (02.05.19 16:51:50)
Kredi kart limitim 1700 lira. Ya pesin alirim ya da almam. Paramin yetmiyecegi islere girmem.

  • Traveler  (02.05.19 17:05:47)
maaş*1,5 kk borcu var. hep asgarisi ödendiği için azalmıyor bir türlü. ayrı olarak kredilerim de var. iş hayatı beni bozdu. öğrenciyken daha zengindim.

  • anily  (02.05.19 17:06:43)
kullanmıyorum. para varsa nakit alırım yoksa olana kadar beklerim.

  • hasmetizm 2046  (02.05.19 17:13:49)
birikmiş borcum yok.
sene başına kadar vardı, aldığım prim ile kapattım tamamını.

  • teritori  (02.05.19 17:22:43)
Mecburiyetten 3 aydır kredi kartım var, Gelirimin yarısı kadar bile limiti yok kredi kartını ticari işlemlerimde kullanıyorum özellikle online hizmet ödemelerinde (google ads, vb) İnternet için gerekmese hiç kullanmazdım. Borç olayına gelince nakit ödemem gereken parayı kk ile ödediğim için borcu bir köşede tutuyorum hesap kesim tarihini bekliyorum eğer bu borç sayılıyorsa bir tek bu var borç olarak.

  • solo  (02.05.19 17:28:17)
Hiçbir zaman maaşımdan çok borcum olmadı ama şu ara evlilik masrafları başlayacak, muhtemelen taksit vs. derken maaş x 2 falan olur. Ufak ufak öderim.

Kredi hiç çekmedim, şu oranlarla çeken varsa da Allah kolaylık versin.
  • chicha  (02.05.19 17:53:40)
Kart limitim 1000 TL. Gelirime göre az yani. Taksit olayına da hiç girmem. Alacağım şeyleri peşin alırım. Alamıyorsam da almam. Neden var o zaman? Hakikaten neden kredi kartım var acaba? Kapattırayım ben bunu ya.

  • windowsguvenlikduvari  (02.05.19 17:58:20)
Gelirimizin 1/3'unu geçmeyecek şekilde aktif kullanıyoruz, borç devir etmiyor, her ay kart sıfırlanıyor. Taksitli bir şey almıyoruz uzun zamandır. Ancak kasko MTV falan odeyince direkt 2-3 taksit yapıyorlar sadece o var. Pahalı bir şey alacaksam (TV gibi mesela) para biriktirip kartla peşin alıyorum, puan kazanıyorum.

  • orient blue  (02.05.19 18:05:46)
9-10k arasinda geliyor ortalama hiç borç kalmıyor her ay sıfırlıyorum. Benzin zaten 1,5-2k tutuyor. Market 2-3k gezme tozma 2k ortalama böyle. Kredi kartından kullanma sebebim Yapikredi crystal her boka indirim oluyor. Restaurant direkt yüzde 5 anlaşmalıysa yüzde 20 her ay da Elektroni̇k gözlük vs bir seye yüzde 10 indirim hediye ediyorlar. Yurt dışında da 300 lirayı geçince tek seferde 15 lira hediye ediyor.

  • monkey  (02.05.19 18:12:26)
Kullanıyorum ama hiç yok her zaman tam şekilde ödediğim için borcum kalmıyor.

  • clones  (02.05.19 18:38:22)
borcum yok, her ekstre tutarını son ödeme tarihinde ödüyorum.

  • inheritance  (02.05.19 19:05:32)