bilgisayardan anlayan duyurucular

şu sorunun sebebi ekran kartı mıdır ? ve ne yapabilirim
eksiup.com öncesinde sadece mavi kucuk dalgalar cıkıyordu sinirlendim vurdum bu hale geldi. bılgısayar kullanılabiliyor şu an. ama donup kapandığıda oluyor

Muhtemelen masaüstü bir bilgisayar bu.

Eğer öyleyse, monitörün kablosunu iki uçtan da kontrol et yeterince sıkılmış mı diye.
Yine ekran kartını söküp başka slota da takabilirsin ama bunun gerekli olacağını sanmıyorum.
Tüplü monitör ise tüpün bitmesi olarak bilinen durum gerçekleşmekte diyebiliriz. İçerisinde bir parçanın yenilenmesi lazım ya da yeni monitör alınacak. Muhtemelen budur gibime geliyor.

Dizüstü ise 1 ve 2. durumlar olabilir ama buna senin yapabileceğin bir şey yok. Servise gitmeli.
  • skooma  (02.05.19 13:07:57)
@masaustu monitorun tupunun bitmesıyle bilgisayarın donup kapanmasının alakası var mı?

  • gozune gozluk eline sozluk  (02.05.19 13:11:30)
Yok ama senin alete vurmanla alakası olabilir. Derdin cevap almak değil de ters ters tepki vermek galiba, o yüzden sen bilgisayara vurmaya devam et, düzelir.

  • skooma  (02.05.19 13:14:09 ~ 13:15:19)
vurunca diske zarar vermiş olabilirsin. o nedenle donup kalıyor olabilir.

  • sutlu nescafe  (02.05.19 13:17:56)
@skooma bilmedıgım ıcın soruyorum terslik bir durum yok ki

  • gozune gozluk eline sozluk  (02.05.19 13:19:13)
@sutlu vurmadan once de yaptı defalarca ondan sordum tekte vurmadım...

  • gozune gozluk eline sozluk  (02.05.19 13:19:58)
o zaman disk önceden zarar görmüş. skoomanın dedikleri görüntüyü düzeltmezse ekran kartı da arızalıdır.

  • sutlu nescafe  (02.05.19 13:22:48)
önce bi sakin ol. burada insanlar sana yardımcı olmak için cevap veriyor. biraz daha nazik olabilirsin.

bu monitör bilgisayara aga kablo ile bağlıysa kablonun ucundaki pinler eksilmiş/yamuluş olabilir. her bir deliğe bir parça denk geldiğinden emin ol.

sonra @skooma+1
  • babilbaligi  (02.05.19 13:23:24)
@sutlu nescafe başka bir monitore taktım ilk seferinde duzgun acıldı kapadım açtım yine bozuldu.. görüntü

  • gozune gozluk eline sozluk  (02.05.19 13:23:46)
@babilbalıgı yahu donmasıyla tüpün bitmesinin bir alakası var mı diye sordum neyini ters cevap olarak algıladınız ki bunun

  • gozune gozluk eline sozluk  (02.05.19 13:26:10)