[]

dizlerden gelen kıt sesi

selam. squatta önce kalkarken, sonra inerken, sonra normal yürürken de dizimden takır takır ses gelmeye başladı :( bir tanesinden. neden olur, nasıl geçer?
 
düzenli spor yapmayanlarda oluyor aradan zaman geçsin kesilir. hareketi doğru yap tabi bu arada, menisküs önemli.


  • heidi'nin dedesi  (01.05.19 22:08:08) 
Ben kendimi bildim bileli merdiven çıkarken gelir o ses. Spor da yapiyorum. Değişiklik yok


  • westblack  (01.05.19 22:12:54) 
kıt değil de uzun bi kıtırtı sesi geliyor benim bi dizimden de. doktora gittim (aile doktoru bişey yok dedi, güvenmeyince fizyoterapiste gittim), acı yoksa sorun yok dedi. kasları güçlendirip (özellikle baldırın ön kısmındakileri) diz kapağını yukarı çekmeyi sağlarsan ses azalır dedi. yani spora devam.

bi de spordan önce ısınmak da önemli bence.
  • sttc  (01.05.19 22:40:04 ~ 22:40:44) 
menisküs habercisi olabilir. bir mr çektirmenizde fayda var.


  • karsiyakaliyiz  (02.05.19 10:41:36) 
düzenli sipor sonrası oldu. herkes paça çorbası iç diyor, sanki öyle şıp diye geçiyormuş gibi?


  • neynep  (02.05.19 14:30:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.