[]

Sert Kapak Valiz mi? Kumaş Valiz mi?

Merhabalar,
Orta bot valiz arayışındayiz. Uzun ömürlü olsun, kaliteli olsun bi kere para verelim istiyoruz. Tavsiyelerinizi almak isterim. Siz ne tur valiz kullanıyorsunuz?
Teşekkürler.


 
orta boy olacagi icin ucakta asagi vereceksiniz, otobuste vs. zaten asagida olacak. sert kapakli ve duzgun bir firma olursa yillarca kullanirsiniz.

butcenize gore samsonite-american tourister-delsey vs bakabilirsiniz.
  • brkylmz  (01.05.19 20:54:32) 
Kaliteli bir sert kapak derim. Zamanında çin uçuşumda uçakta birinin valizindeki balık poşeti patlamıştı ve kumaş valizlilerin yarısında emmişti o suyu. O zamandan beri travmatiktir bende, illa balık değil türk halkı bu, turşu olur bir şey olur. Kaliteli sert kapak +1


  • helena  (01.05.19 21:44:05) 
Sert kapaklar lambur lumbur atılıyor diye kumaş aldık biz. Biri matmazel biri pierre cardin. İyi gezeriz, İkisinde de üç yıldır hiçbir hasar yok ve çok hafifler.
Kırılma durumunda havayolu karşılıyormuş valizi ama o süreçle de hiç uğraşamam

  • somethinginthewayshemoves  (01.05.19 21:47:07) 
En ucuzunu al hocam, sert kapaklı olanı da bez olanı eninde sonunda perte çıkıyor, bir dünya para veriyorsun 2 uçuşta kırılıp gidiyor.


  • zikardo  (01.05.19 22:32:53) 
2005'te 75 liraya aldığım kumaş valizi tüm öğrencilik ve 5 yıllık il dışı çalışma süremce kullandım. hor da kullandım, 2017'de bozuldu.

2017'de aynı boy kumaş valizi 50 liraya aldım, ilk seferde fermuar ve tutacak bozuldu. biraz kalitelisini almak lazım.
  • ya ben lan neyse  (01.05.19 22:42:42) 
-sert kapak icine koydugunuz siseleri daha guzel koruyor :D
-kumas daha esnektir, yanlardan falan esneme yapar bazen cok esya koydugunuzda.
-sert kapak asla sivi gecirmez
-kumas/sert farketmeden hepsi lambur lumbur atilir hatta uzerine basilir
-valize 1 kere para verilmez. hatta sik seyahat ediyorsaniz hic verilmez. orta karar bir sey alin bence, yeter.
-ben 2 adet orta boy sert, bir tane en buyuk boy kumas kullaniyorum. kumas olan benim secimim degildi. thy valizimi kirince ayni boyun kumasi var diye onu verdi.
-en onemli sey hafif bir sey alin. cok cok hafif olsun.
  • 65 derece  (02.05.19 11:31:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.