Biyometrik fotoğraf & Yunanistan vizesi için Yurda Giriş Çıkış Belgesi

Öncelikle işçi bayramımız kutlu olsun!

Yunanistan'dan D tipi vize almak için başvuru yapacağım. Bir iki soru var aklıma takılan:

1.
En son 3 sene önce biyometrik fotoğraf çektirmiştim ve pasaport/kimliğimde de bu fotoğraf mevcut. Yine aynısını çıkarttırayım diyorum. Herhangi bir vizede kullanılmadı ama pasaportta var haliyle. Fotoğrafçıya sordum kabul etmezler dedi. Fotoğrafçı da kendi yoluna bakıyor tabi... Net bilgisi olan var mı bu konuda.
3 sene önce 27'ydim şimdi 30'um. Pek değiştiğim söylenemez.

2.
Yunanistan Kıbrıs muhabbeti yüzünden kıllık yapıyor biliyorsunuz. 2015 yılında Kıbrıs'a gittim ama nüfus cüzdanıyla giriş-çıkış yapmıştım. Dolayısıyla pasaportlarda bişey yok. Ama sanırım tam olarak bu sebeple ilk defa bir vize için Yurda Giriş-Çıkış Belgesi istendiğini gördüm. Belgede diğer ülkenin bilgisi yer almıyor, sadece tarihler var. Çok kurcalayıp sunduğum vizelere bakarlarsa bir tek bu Kıbrıs seyahatinin tarihleri açıkta kalıyor. Bu kadar kurcalanıyor mu bu olay? Kurcalanırsa ne diyebilirim, pasaportsuz gidilebilen başka ülke neresi var? Batum falan diycektim ama uçakla gidince yine pasaport gerekiyordur herhalde.

Teşekkürler, umarım cevap gelir! :)

Fotografin son 3 ya da 6 ay icinde cekilmis olmasi gerektigi icin eski vizede gorurse "bu foto eski" diyip geri cevirebilirler.

Damga yoksa pasaportta kibris olayindan bise cikmaz. (Ben damgali pasaportla da almistim vize)
  • brkylmz  (01.05.19 16:45:03)