[]

yeşil çay demlenmesi

merhaba,

aktardan aldığımız açık yeşil çayı nasıl demleriz ?
suyu önce kaynatıp sonra 70-80 dereceye getirdikten sonra yeşil çayı 2-3 dk bekletmemiz gerektiğini biliyorum ama ne kadar yeşil çay koymam gerektiğini bilmiyorum.

örneğin, 1 fincan için 2 çay kaşığı ya da 10gr gibi bir sistemimiz var mı ?

kısaca siz ne kadar yeşil çay koyup demliyorsunuz ?

teşekkürler.

 
her fincana 5 ila 7 gr cay yeter


  • headredhead  (01.05.19 17:18:02) 
1 büyük kupaya 1,5 çay kaşığı koyuyorum


  • su olsam ates olsam  (02.05.19 20:17:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.