[]

Havaalani guvenlik

Guvenlikten gecerken sarji olmayan laptopu mu kontrol etmek icin boyle kucuk kagit gibi birsey suruyorlar, onun adi nedir? tam olarak nasil calisiyor?
 
o sürdüğü kağıdı bir makineye sokuyorlarsa uyuşturucu vb. kalıntısı var mı diye kontrol etmek için diye biliyorum.


  • mr.goodcat  (01.05.19 09:48:11) 
patlayıcı kalıntısı var mı diye bakıyorlar


  • cedex  (01.05.19 09:50:37) 
Ulkeden ulkeye degisiyor, bazi ulkelerde sadece patlayici izlerine bakiyor, bazilarinda patlayici + uyusturucuya.

Adi "swabbing". Varsa patlayici ve/veya uyusturucu izleri kagida yapisiyor, makine de onlari tespit etmeye calisiyor.
  • crown  (01.05.19 10:46:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.