[]

film izlemeden önce özetine bakıyor musunuz

ya da daha doğrusu şöyle sorayım.

mesela bir film izleyeceksiniz, sadece filmin adı kulağınıza çalınmış. bir süre önce indirmişsiniz diyelim.

aylar boyunca kalmış arşivde. bir gün izlemek istiyorsunuz. o filmle ilgili her şeyi unutmuşsunuz. ne yaparsınız?

filmi imdb'den mi araştırırsınız, trailer'ını mı izlersiniz, özetini rastgele bir sayfada mı okursunuz. vs. sizin kendi yönteminiz ne, direkt açar mısınız yoksa.

not: derdime sövmeyin arkadaşlar :)

 
fragman, hikaye, yönetmen, oyunculara bakarım. film indirmiyorum.


  • scudman1  (01.05.19 02:09:19) 
Direkt açarım.


  • j r r tolkien hayrani  (01.05.19 02:13:20) 
imbd kafi. belki bir iki cümleyle bakarım konusuna.


  • kljgslsdkjsd  (01.05.19 02:27:22) 
izlediğim filmlerin büyük çoğunluğunu konusuna bakmadan izlerim. indirdiğim filmi neden indirdiğimi unutmam ama bazen imdb watchlistimde bu filmi nerden eklemişim dediğim filmler oluyor onları neden eklediğimi hatırlamak için imdb'de yazan konusunu okuyabilirim.


  • semaforo de medianoche  (01.05.19 02:42:34) 
Genelde öncelikle hakkında yazılmış hiçbir kritiği, yorumu, puanlamayı, cartı curtu okumam ki filmi izlerken o yorumların etkisinde kalmayayım, bu sayede de film bittikten sonra bir şeyin etkisinde kalmadan özgün eleştiriler yapabileyim. Bu sayede başkalarının fark edemediği noktalar da görülebiliyor. Bazen Çok beğenilen bir filmi beğenmeyebiliyorsunuz da o yorumlardan etkilenmediğiniz için.

Kendi eleştirilerimi hazırladıktan sonra çoğu zaman youtube'daki geek kanallardan,film inceleme kanallarından o filmin incelemelerini dinlerim. Mesela uzun zamadır geek yapar'ın ve can sungur'un film incelemelerini takip ediyorum çünkü kayda değer eleştiriler yapıyorlar.
  • kendi yalnizliginda bogulan yazar  (01.05.19 02:53:27) 
fragman hiç izlememeye çalışıyorum. artık fragmanlar çok spoiler içeriyor. filmi özet halinde giriş, gelişme, sonuç olarak veriyorlar neredeyse.


  • rotten head  (01.05.19 03:37:19) 
Bazen bakarım bazen de süpriz olsun diye bakmam. Ruh halime bağlı.


  • respect  (01.05.19 08:12:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.