[]

Oyun yazmak için geç mi?

Programlama bilgim var. Biraz video izledim, biraz da denedim oyun yapabiliyorum. Şimdi bu işlere girişsem mi kararsız kaldım(mobil oyun işlerine). Çünkü muhtemelen 1 günde binlerce oyun yükleniyor google play'e. Oyunumu kimselerin görmemesi ihtimali çok yüksek mantıken düşününce. Tabi ki milyon dolarları götüren şirketler var ama her sektörde paraların çoğunluğunu götüren az sayıda şirket vardır. Bunlar dışında bağımsız geliştiriciler ne durumda? Burdan birşeyler çıkar mı? Ayda 300 500 dolar kazanmak gerçekçi mi yoksa hayal mi?
Tavsiyeleri alayım. 
abi hikayen güzel, oynanışın akıcı olsun; çöp adamdan oyun yapsan tutarsın. yaratıcılık kazandırır bu sektörde.


  • hasmetizm 2046  (30.04.19 19:35:09) 
sirketlere oyun yazabilirsin. sekerleme, cikolata, oyuncak ureten firmalar kendi oyunlarini yazdirmaya basladilar.

diger turlu oynanabilirligi ust duzey bir oyun degilse 500 indirmede kalmasi olasi.
  • brkylmz  (30.04.19 20:18:32 ~ 20:19:02) 
geç değil hayalda değil lakin sadece yazmayla olmaz
reklam, pazarlama...

  • tamamhosdiyonda  (30.04.19 20:49:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.