Maaşınız kadar ekstra aylık gelir gelse istifa eder misiniz?

atıyorum 5k maaşınız var. 350.000 lotodan çıktı. aylık 5.5k faiz veriyor. hiç düşünmeden basar mısınız istifayı?
istifayı basıp hayat boyu ense mi? yoksa çalışmaya devam mı?

çalışmaya devam. hayat boyu ense ölümden beter. düşününce sıkıldı içim.

  • bir ileti paylastim  (29.04.19 14:38:05)
Çalışmaya devam ederim. Hem işimi seviyorum, hem de boş dursam kafayı yerim. Belki çalışmamam durumunda bana her gün kaliteli zaman geçirtecek bir uğraş bulursam düşünebilirim. Ama bir şekilde bir şeyler üretiyor olmam lazım.

  • fotrsapka  (29.04.19 14:38:36)
hacı abi enflasyon var enflasyon. what is inflation?

  • dedim dedim de kime dedim  (29.04.19 14:39:38)
maaş kadar bile olmasına gerek yok. ''Bi'daha mı geleceğim lan dünyaya'' der hamaliye bütün işlerimi bırakırım.

Ama işleri toparlamadan da ayrılmam. (prensiplerim var)
  • mete kudur  (29.04.19 14:40:17 ~ 14:54:40)
işimden memnunsam çıkmam, işimden memnun değilsem çıkar 1 ay kafa izni yapar, devamında iş aramaya devam ederim. 350b tr şartlarında bir ömrü garanti etmeyecektir 'hazır' olduğu sürece. yoksa tabi asgari ücretli bu parayı 15 senede anca kazanıyor.

ama insanların kanısı-tepkisi aynı olacaktır diye düşünüyorum.
  • zök  (29.04.19 14:41:09)
Ben tembel bi insanım ve hayatım boyunca çalışkanlığın övülmesine, çalışmanın yüceltilmesine uyuz oldum. Henüz öğrenciyim ama mezun olduktan sonra beni bekleyen maaş kadar parayı aylık alsam en azından bi 10 sene kesin çalışmam, gezip tozarım her yeri. İlla lüks gezmeme de gerek yok. Gidip göreyim, iki foto çekip instaya atayım, müzelerini gezeyim, sokaklarında dolaşayım yeter.

  • nundu  (29.04.19 14:45:33)
o parayı sürekli faizde tutacaksan basmam istifayı.
iş kuracak kadar bilgim varsa basarım

  • tamamhosdiyonda  (29.04.19 14:45:54)
Hayatımda hiç maaşlı bir işte calismadim. Ama calissaydim kesinlikle istifa ederdim fakat çalışmayıp faiz yemek gibi saçma bişey yapıp miskinlesmek korelmek için değil iş kurup yine çalışmak için.

  • gurur  (29.04.19 14:46:32)
350bin pek bi cacık olmaz. ev alsan 1000 lira kiraya verirsin. faize yatırsan 2 sene iyi ama sonra anapara cük kadar kalır.

  • prezarlatif  (29.04.19 14:46:46)
Kesin çalışırım diye düşünüyorum, boşluk çok sıkıcı.

  • roket adam  (29.04.19 14:52:44)
istifayı da basarım, o parayı da çatır çatır yerim hiç öyle faiz maiz beklemem, param bitince yeniden çalışırım. elime o para 10 kere de geçse 10 keresinde de istisnasız aynı şeyi yaparım. keşke elime para geçseymiş yalnız güzel yermişim.

  • evde liyakat kalmamis  (29.04.19 14:55:45)
ana paraya hiç dokunmadan sadece faiz ile hayatımı devam ettiririm gibi bir düşünceniz varsa türkiye gibi ülkelerde uzun süreli bunu yapmak mümkün değil şu an aldığınız şeyleri 10 sene sonra hatta 1 sene sonra bile aynı paraya alamaz hale geleceksiniz kısacası enflasyon tr çok yüksek bu yüzden faizler yüksek zaten
3 sene önce bimin bir broşürünü gördüm soğan 0,45 satılıyor soğan şu an max 10 TL gördü :) 3 senede oluşan farkı görebildinizmi ? bankada duracak sabit 100k para zamanla durduğu yerde eriyecektir

  • baknedicem  (29.04.19 14:58:10 ~ 15:02:11)
Calismaya devam. Isi birakirsam da baska bir yapmak icin birakirim, ense yapmak icin degil.

  • stavro  (29.04.19 14:58:53)
kendime yatırım yapar daha yüksek maaşlı bi işe girmeye bakarım. bahsettiğin rakam küçük. 350.000 lira hayat boyu ense garantisi veremez.

  • elorelia  (29.04.19 15:08:31)
Nundu ve evde liyakat kalmamış gibi düşüyorum ve düşünmekle kalmayıp öyle yaşıyorum. Ben çalışsam zaten bana 5 bin vermezler :D Faiz getirisi değil kira olarak her ay 4.800 bin benim hesaba yatıyor o yüzden çalışmıyorum. Hee çalışıyorken bu kira meseleleri başıma gelseydi direkt istifa ederdim.

Çalışmadım değil üni yıllarında barlarda kusmuk bile temizledim, arkadaşla kendi işimizi yaptık gayet iyi takıldık ama artık bana göre değil emekliliğin tadını çıkarıyorum :P İlk başlarda çok gezerdim, avrupa'ya gitmedim çünkü vize versinler diye yalvarmak tarzım değil o yüzden vizesiz yerlere gittim türkiye içi gitmediğim yer kalmadı. Gider 2 gün kalır geri dönerdim, oralarda buralarda sabahlara kadar takılırdım ama artık sıkıldım. Yani gez gez sıkıcı oluyor bir süre sonra. Ama çalışmakta sıkıcıa.q her sabah kalk işe git, akşam eve gel, yorgun ol erkenden yat falan.

Faiz işlerinden anlamam ama en güzeli benim yaptığım. Keşke herkesin başına böyle bir şans gelse :)
  • eazy  (29.04.19 15:32:51)
O kadar rakam için istifa edecek kafada insanın o para elinde kuş olup uçar gider zaten.

  • synax  (29.04.19 15:36:05)
yazmıyacaktım ama 350 bine ev alıp 1 bin lira kira alırsın demiş birisi.

350 bin liraya 1+1 daireler ile 3000-3500 lira alırsın.

bizim buralarda aylık 800-850 kira getirili daireler 90-95 bin lira. bayağıda çok
  • tamamhosdiyonda  (29.04.19 15:36:14 ~ 15:37:09)
x dolar alıyorsam ve ek gelirim de dolar olarak geliyorsa hiç düşünmem, saniyesinde basarım istifayı. gider yaşaması ucuz olan biyerlerde yaşarım, filipinler filan.

tl ise istifa etmem, ülke dengesiz.
  • taurina  (29.04.19 15:40:00)
Inflation which means reduce your invested money.

Bu reel efekti göz ardı edemezsiniz.

şöyle anlatayım: 350.000 TL bundan 10 yıl önce dolar kuru belki de 2 iken 175.000 dolar yapıyordu. ama bugün 50.000 dolar bile yapmıyor.

ee sen türkiye'de yaşıyorsun. ithalat bağımlısısın. halen araba üretememişsin yıl 2019. 10 yıl sonra senin 350.000 TL paran 25.000 dolar etmez. hayat standardın düşer. bugün 5.000 TL ile oturabildiğin evin değeri en az 2 kat artarsa emekliliği görürsün evet.

350.000 doların olsa yat. ama TL'de olmaz o işler.

çalışmaya gelince ufak bir sakız dükkanı açardım herhalde.
  • baldan kaymak  (29.04.19 15:51:58)
istifa etmeye şirkete bile gitmem, aradıklarında olur da telefonu açarsam en fazla gelmicem artık ben işe derim.

  • re noreno  (29.04.19 15:55:19)
Etmem.
Miskin bir hayat bosa gecmis bir hayattir.

  • chitosan  (29.04.19 16:01:47)
350 bin para mı ya? şu zamanda. çalışmaya devam.

  • mikahakkinen  (29.04.19 16:03:06)
Çalışmanın iyi bir şey olduğu şeklinde kandırılıyor olabiliriz.

  • kafadanbacakli  (29.04.19 16:08:40)
350.000'e istifa edilmez. 3.5 mioya edilir.

  • lcha  (29.04.19 16:20:40)
usd alirim usd faizini ek gelir diye yerim.

  • lata  (29.04.19 17:07:19)
350 bin komik bir rakam. 750 bin doların üzerinde bir paranın aylık döviz vadeli getirisi ancak maaşımın dolar karşılığına geliyor, ana para dolar olarak kaldığı zaman en azından paranın değeri kaybolmaz diye düşünerek ayrılabilirim. Evde oturmak yerine gezmeyi tercih ederim ama.

  • Abdurrahman  (29.04.19 17:28:47 ~ 17:37:38)
İstifayı basıp kendi işimi kurardım.

  • iwasbornonamountainside  (29.04.19 18:32:33)