[]

kaplumbağa

bugün yolda bir adet kaplumbağa gördüm. bir avuç kadardı. eve alıp götürsem mi dedim. sonra bakamam dedim. sonra da bacağında kene gördüm. bıraktım öyle.
büyük ihtimalle kara kaplumbağasıydı. eve alıp gelseydim bakabilir miydim acaba? zor mudur bakmak? 
eve getşrmemen iyi olmus, gordygun yerde yavrusu, anasi babasi olabilir, onlari ayirmis olurdun, bir de kaplumbaga evcil bir hayvan degil, birakin dogada kalsin


  • exlibris  (28.04.19 23:59:56) 
eğer sigara içiyorsan, keneyi hayvanlardan sökmenin en kolay yolu, sigara ateşini keneye değdirmek, kendisi ısırdığı yeri bırakıp kaçıyor.


eğer çok istiyorsan al bi su kaplumbağası.
  • killerbee  (29.04.19 02:28:40) 
şile'deydi.


  • sutlu nescafe  (29.04.19 10:01:41) 
kaplumbağa kış uykusuna yatan bir canlı, bizim bahçeli evimiz varken bahçemizde bakıyorduk, kendi kendine belirli saatte çıkar, mutfağın oraya gelirdi, salatalık kabuğu falan verirdik elimizden yer sonra nerden geldiyse oraya giderdi, yuvasını çok aramama rağmen hiç bulamadım.

yani beslemeye beslenir ama doğada kalması olmadı bahçeli bir yerde kalması daha makul.
  • selam  (30.04.19 01:25:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.