Yediğimiz sebzelerde de sigaradaki 4000 çeşit zararlı maddeden yok mu?

ekstradan sigarayı duman olarak çekiyoruz, o zararı belki binler mertebesinde katlıyor yalnız tütün de bir bitki ve bahsedilen 4000 zehirden yediğimiz sebzelerde de olması gerekmiyor mu?

topraktan almıyor mu bitki bunları?

"Sigaranın içinde 4 binden fazla zararlı madde var. İşte bunlardan birkaçı:

Boya sökücü etkili aseton

Öldürücü zehirler olan siyanür ve arsenik

Çakmak gazında bulunan bütan gazı

Roket yakıtlarında bulunan metanol

Akü yapımında kullanılan kadmiyum

Toksik bir madde olan naftalin

Kimya sanayinde ve temzilik maddelerinde kullanılan amonyak

Eroinden daha güçlü bir bağımlılık yapıcı etkiye sahip olan nikotin.

Böcek ilaçlamada kullanılan DDT

Kanserojen maddeler: Aromatik hidrokarbonlar, aromatik aminleri aldehitler ve nitroz aminler

Diğerleri: karbonil sülfid, benzen, toluen, karbondioksit, formaldehit, fenol, nitrojenoksit, formik asit..."

www.hurriyet.com.tr

patlıcanı duman formunda ciğerlerine çekmiyorsun. sigaradaki kimyasalların bir bölümü tütün üzerindeki işlemlerden geliyor, bir kısmı da üretim aşamasında ekleniyor. topraktan aldığın ve koparıp yediğin sebzede 4 bin çeşit zehir yok o yüzden. olsa bile yiyip sindirmek ve ciğerlerine çekmek tamamen ayrı şeyler, o kadar zararı olmaz.

  • der meister  (28.04.19 21:16:44)