[]

Hiç alet kullanmayan bir yerli kabilesi belgeseli arıyorum.

Bir kaç yıl önce izlemiştim. Endonezya malezya paupua gibi bir yerlerde bir adada yaşıyorlardı. Tek bildiğim özellikleri eşya taşımıyorlardı. Belgesel ekibi çekim yapmalarına izin vermeleri için küçük bir domuz getirmişlerdi. Domuzu çevredeki bambuya benzer ağaçları kırarak mızraklar yaptılar hemen orada. Yaklaşık 20 yerli domuzu ortalarına aldılar. saatlerce küçük küçük delildiler hayvanı bu mızraklarla canlı canlı. Yine ağaçlardan bıçak gibi bir şey yapıp parçaladılar. Yine çevreden bir şeylerle sürtünme yolu ile ilkel bir ateş yaktılar ve pişirip yediler. Bir de eskiden yamyam olduklrına dair bir şüphe vardı. Bu konıyu sorduklarında da gevrek gevrek güldüler. Bu belgeseli arıyorum. Veya kanilenin adını.
 
Brezilyalı Pirahã kabilesi olabilir mi? Onlar da alet taşımıyorlarmış. Merak ettim, bulunca güncellerseniz sevinirim. :)


  • evrim halkasi  (28.04.19 20:24:48) 
Maalesef değil. O bölgede değil en azından.


  • ground  (29.04.19 08:52:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.