[]

Kedi neden kumuna gitmiyor?

Merhaba, yavru bir kedi sahiplendik belki 2 aylık falandır daha 2 çeşit kum var 1 tanesi kediyi bıraktığımız odaya bıraktık diğerini salona bıraktık fakat kendi isteğiyle kuma gitmiyor. Tam kakasını yapıcakken ya da çişini yapıcakken farkedip alıp götürüp bırakıyoruz ama yine de alışıp gitmiyor kendisi. Ancak diğer odada gece uyuyacağı zaman vs götürdüğümüz zaman kendisi gidiyor.

Nasıl alıştıracağız bu veledi kumuna?


 
kaka için bilmiyorum ancak çiş için biz böyle çözdük:

hep aynı belirli noktalara yapıyorsa o noktalara sirke dökün. benimki de bu hafta 2 aylık olacak 2 haftadır kumuna yapıyor sirkeli yerlere uğramıyor artık. öncesinde peşinden koşturuyorduk.

kaka için extra diyeceğim annesi öğretmemiş ama çözümünü bilmiyorum dediğim gibi.
  • bisorumvargaliba  (28.04.19 00:15:45) 
İdrarını da belli köşelere yapmaya çalışıyor kumunu görürse eğer kumuna gidiyor:/


  • Boris  (28.04.19 01:13:27) 
Tekti normalde ben oda uzak kalıyor bulamıyordur diye 2. Kumu koydum bugün masaya sıçarken yakaladım kumuna bıraktım:)


  • Boris  (28.04.19 03:06:09) 
Alışması zaman alacaktır. Siz öğreteceksiniz anlaşılan. Belli ki henüz bilmiyor minik kedicik. Kolay gelsin.


  • rakidabalikolsa  (28.04.19 03:09:46) 
2 aylıkken biz evin bir odasında takılmasına müsaade ediyorduk. Zaten çok küçük değil mi? O odada kumu, yemi, oyuncakları falan duruyordu. Bir yerden sonra zaten çıkmak istiyor açıyorsunuz ama alışkanlıklarını kazanmıştı bizimki evde gezmeye başladığında. Hepsini kendi kendine öğrendi diyebilirim.


  • baal  (28.04.19 08:50:29) 
@baal bilmiyorum ki nasıl öğreniyorlar ilk kez kedi besliyoruz


  • Boris  (28.04.19 21:07:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.