[]

bu kediyi veterine goturmek gerekir mi

bu kedi bahcede dolaniyor bir suredir, kuyrugu kesilmis sanirim. veterine goturmek gerekir mi?
 
  • monicapp  (27.04.19 17:35:55) 
Aman diyorum ve o kedi konuşabilirse ne kadar acıdığını söylerdi. Hemen götürün. Acısını hafifletin.


  • [GODDARD]  (27.04.19 18:01:06) 
yara taze gibi, bence de bir götürüp baktırın.


  • tabirimekruh  (27.04.19 18:12:58) 
kuyrukta kemik kırıldıysa omurilik iltihaplanıp ölüme sebep olabiliyormuş, götürün derim.

edit: düzeltiyorum, kuyruğun kalan kısmında kemiğin kırılmasına gerek yokmuş. yabancı bir siteden bakmıştım, "if the skin of the tail is broken, serious infection can ascend the spinal cord and cause severe illness and death to the cat." demiş, deri yırtılmışsa/açık yara varsa enfeksiyon riskli yani.
  • slow like honey  (27.04.19 18:22:28 ~ 18:34:37) 
İmkanınız varsa götürün yoksa birinden yardım alıp yine götürün. Yazık:(


  • nick konusunda kararsizim  (27.04.19 19:43:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.