bir buyuk pringlesi bir seferde tuketmek cok mu?

soru baslikta,
biranin yaninda gomuyorumda cok mu hayvanlii oluyo acaba, sizin durum ne?

160 gram cok gibi gorunmese de bence barindirdigi yağ orani acisindan biraz fazla :) ama bağımlılık yaptigi ve yedirdikce yedirdigi bir gercek. Hep çin tuzu yüzünden!

  • slashedduff  (25.04.19 22:05:03)
Bir büyük yazınca rakı sandım. İkisi de aşırıya kaçıyor.

  • zaman  (25.04.19 22:54:14)
861 kalori ve bu kalorilerin dağılımı şöyle; %39 Karbonhidrat, %3 Protein, %58 Yağ.
Diyetkolik'ten alınmadır bilgiler. Miktar şu şekilde;

Karbonhidrat (g)84.15
Protein (g)6.27
Yağ (g)56.1

Boy, kilo, yaş ve yaşam şekline göre tüketmen gereken bir kalori miktarı var. Düz olarak bunun üzerinde tüketirsen kilo alırsın, altında tüketirsen kalori açığı ile beraber vücut depoları boşaltıp yağ yakma sürecine girer. Mesela örnek vereyim, benim kilomu koruduğum kalori miktarı 2800-3000 kalori arası. 3,5 kutu pringles yediğim de bir gün içerisinde almam gereken kaloriye ulaşmış oluyorum ve bu kaloriyi de basit karbonhidrat ve yağdan oluşturuyorum. Bir nevi bileklerimi kesip köprüden atlıyorum çünkü yeterli protein ve mikroları alamamış oluyorum

O yüzden sorunun cevabı, evet çok olacak. Kilo almaya çalışsan bile bu şekilde çok kirli bir beslenme yolu seçmiş olursun.
  • reyals  (25.04.19 23:04:19)