fiziksel görünüşün iş hayatına etkisi

hanımlar beyler! dış görünüşünüzün olumlu/olumsuz etkilerini iş hayatında yaşıyor musunuz? sırf dış görünüşünüzden ötürü size olumlu/olumsuz ön yargıyla bakıldığını düşünüyor musunuz?

Bu dusunulecek bir sey degil pek, zira bu konuda pek cok arastirma var dis gorunusun maasa, kariyere, ise alinmaya etkisi hakkinda.

Ozetle cinsiyetten bagimsiz olarak dis gorunusu daha iyi olan daha yuksek maas alip daha hizli yukseliyor.
  • crown  (25.04.19 21:07:24)
Evet, düşünüyorum. Pozitif ve negatif olan durumlar oluşabiliyor.

  • reyals  (25.04.19 21:15:45)
bence fiziksel görünüşün olumlu bir etkisi vardır muhakkak ama öyle profesyonel iş hayatında kimsenin, senin kara kaşına kara gözüne hasta olacağını zannetmiyorum.Yaptığın işe bakarlar.

  • stillalive  (25.04.19 21:16:34)
(bkz: prezantabl)

  • salihdt  (25.04.19 21:29:56 ~ 21:30:08)
şöyle bir deney var :
www.youtube.com

  • bir bucuk adana  (25.04.19 21:39:19)
Arkadaşım memelere silikon yaptırdıktan sonra yurtdışına transfer edildi. Hiçbir özel yeteneği, bilgisi de yok. İşe başladığında da özel oda verilmişti.

  • geçerkenugradım  (25.04.19 21:40:16)
fransa'da falan cvlerin fotoğrafsız olma zorunluluğu var.

  • redskull  (25.04.19 23:25:34)
evet adam yerine konulmayıp milletten istemediğin halde tavsiye almak. mensplaining'in maturesplaining hali.

  • olutaklidi  (26.04.19 00:10:19 ~ 00:10:34)
Saçım uzun diye alındığım bir işten son dakika vazgecmişlerdi. Saçını kestirirsen ancak başlayabilirsiniz demişlerdi.Üstelik yaptığım işte bone kullanacağım halde.

  • Varolus sancısı  (26.04.19 00:25:51)
Hem de nasıl! Uzun zamandır işsizim ve 99.9 % tipimden dolayı iş bulamıyorum. Çünkü tıfılım. Potansiyelin ne olursa olsun dış görünüşün beğenilmiyorsa gerisi teferruattır.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (26.04.19 04:39:15)
yapılan işe göre değişir.

teknik işlerde pek bi önemi yokken; satış pazarlama v.s. gibi. ve doğrudan insana dokunacağın işlerde önemli maalesef.
  • nuisance  (26.04.19 08:44:53)
Erkekler için değil ama kadınlar için evet. Yavşak erkekler tarafından güzel kadınlara toleranslı davranılmakta ama bunun suçlusu kadın değil aklı uçkurunda erkeklerde elbette.

  • filipis  (26.04.19 09:41:30)