hesaplarım neden çalınıyor olabilir?

bir iki ay önce yeğenim için saçma sapan bir program yüklerken bilgisayara virüs girdi (windows güvenlik merkezi hiçbir uyarı vermedi). virüsün ne olduğunu bir türlü bulamadım, tam olarak temizleyebildim mi ondan da emin değilim. bir dünya program indirip temizlediğimi düşünüyorum sadece. virüsün gördüğüm tek etkisi chrome'un ve bazı uygulamalarının çalışmamasıydı ama temizledikten sonra tekrar çalışmaya başladı. en azından temizlediğimi düşünüyorum.

bundan belli bir süre sonra mailime playstation hesabımın şifresinin değiştirildiğine dair mail aldım. sony destek hattını arayıp hesabı geri aldım.

daha sonra ubisoft hesabıma malezya'dan giriş yapıldığına dair mail aldım, onun da şifresini değiştirdim.

sonra daha yeni açtığım twitch hesabına yine malezya'dan giriş yapıldı, onu da değiştirdim.

en son sadece tek bir gruba üye olmak için, yeni bir maille, farklı bir şifreyle kaydolduğum facebook şifresinin istanbul'dan şifresinin değiştirildiğinin mailini gördüm.

20 seneden fazladır internet kullanıyorum, ilk defa hesabım çalınmış oldu. benim düşüncem virüsün hala bilgisayarımda olduğu ve chrome'daki şifrelerin çalınmış olduğu yönünde ama chrome'daki şifreleri görmek için de işletim sistemi şifresini girmek gerekiyor.

neyse çok uzattım, bu saatten sonra yapmam gereken nedir? bilgisayara format atıp chrome'da kayıtlı olan yüzlerce sitenin şifresini değiştirmek mi? bilgisayarda bulamadığım virüsü temizlemek için sağlam bir program var mıdır? (spybot, hitman pro, malwarebytes antimalware ile tarattım)

eset, kaspersky...

  • sutlu nescafe  (25.04.19 19:16:39)
2 aşamalı doğrulamaya geçin. Kullanmadığınız sitelerdeki hesapları silin. Daha geçen gün bir oyun firması blank media mıydı neydi bilgilerinizi kaptırdık şifrelerinizi yenileyin diye mail attı. Üye olmadan önce bin kere düşünmek lazım.

  • bahoho  (25.04.19 19:18:03)