Akıllı Tartılar Hiç Akıllı Değil

Evet, 100 lira verip almış olduğum Fakir marka akıllı tartım tam bir mal çıktı. Başlarda yanlış diyenlere inanmıyordum, kendi kilom da sürekli değişiyor sanıyordum. Ama bugün test etmek için 3 kez üst üste tartıldım ve üçünde de yanlış sonuç verdi. Üstelik öyle gram değil, 2 kilo oynayacak şekilde.

Teknosa ne iade ne değişimi kabul ediyor. Teknik servise götürün diyor ama aldığım günden beri böyleydi zaten bu alet. Çöp mü kabul etmeliyim artık bunu? (İşte o tartı: urun.n11.com)

Bir de bu olaydan sonra akıllı tartıların hiçbirine güvenesim gelmiyor. Eski usül bulup alsam mı? Kefil olduğunuz tartı varsa önerilerinizi de alırım acil tartılmam lazım...

yıllardır bu tartıyı kullanıyorum gayet memnunum. her zaman aynı yerde, dümdüz zeminde tartılıyorsan sıkıntı olmaması lazım. mağazadan aldıysan iade almazlar. servis son çare gibi.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (25.04.19 15:02:36)
@yazar yazmaz yazan yazar

Hiç kıpırdatmadan denedim üst üste yine de 1-1.5 kg fark çıktı. İnternete yazınca da şikayetvar'ın bununla dolu olduğunu gördüm. Sizin şansınıza iyi çıkmış :)
  • jacque  (25.04.19 15:21:29)
bende de aynı tartıdan var dediğiniz gibi her çıktığımda başka kilo yazıyor çöp dedim geçtim valla

  • alaimisema  (25.04.19 15:33:30)
ben de uzun zamandır bu tartıyı kullanıyorum, yukarıda denildiği gibi düz szemin üzerinde aynı yerde kullandığım zaman hiçbir zaman farklı sonuç almadım, üst üste tekrar tekrar denediğimde de hep aynı sonucu aldım. sizin ürününüz belki hasarlıdır bilemiyorum.

  • hypathia  (25.04.19 15:36:09)
Ben birkaç ay önce adı sanı duyulmamış bi markanın tartısını almıştım hırdavatçıda denk gelip. 40 liraydı. Hiç böyle farklı ölçüm yapmadı. Cihazda sıkıntı olabilir.

  • (s)AINT  (25.04.19 20:49:12)