İs yerinde calisma arkadasi

Selam,

Basligi nasil atacagimi bilemedim. İs yerinde yanimda oturan bir cocuk var, bizim ekipte ve benim altim. Yaptigi isi filan gectim, agzi acik oksurur, surekli burnunu ceker, imla noktalama bilmez vs.. vs... anadolunun köyünden cikmis gelmis biri anlayacaginiz.

Birkac kez uyardim ben bunu. "Abi agzin acik oksurme kolay hasta oluyorum" dedim, "bak kod yaziyorsun ama kategori yerine katagori yazilir mi yani biraz dikkat et, insanlar gorecek bunu" filan dedim. Bana misin demiyor.

Ne yapmak lazim ki? Mobbing uygulamak da istemiyorum, ne yapacagimi bilemiyorum :(

Mobbing uygulayıp uygulamamak bir seçenek değil öncelikle. Tabi ki mobbing uygulayamazsınız.

Ağzı açık öksürmemek ve benzeri birlikte yaşama kurallarına uymak herkesin görevi, ancak ne yazık ki uyulmadığı takdirde bir yaptırımı yok. belki çalıştığınız yer dahilinde bir davranış kuralları oluşturma talebinde bulunabilirsiniz.

Yazım hataları ise nitelikle alakalı şeyler. Bu durumu düzeltmesi gerekir, eğer düzeltmiyorsa ve bu hatalar çalışmanın niteliğini olumsuz etkiliyorsa bu gibi şeylerin çalışmayı ve kaliteyi hangi açıdan olumsuz yönde etkilediğini saptayıp kendi yöneticinize ya da konudan sorumlu birime durumu bildirmek zannediyorum yerinde olacaktır.
  • mentuhotep  (25.04.19 11:52:31)
Belli bir yaşa gelmiş biri, bu yaşa kadar noktalama, imla, yazılı ve sözlü ifadede kendini yetiştirememişse bu saatten sonra yapacak bir şey yok. İflah olmaz.

  • deveyi diken adamin ta kendisi  (25.04.19 11:56:20)