Armonika ogrenmeye sifirdan baslamak?

Arkadaslar selam.
Yillardir suren ek bir enstruman calma istegim ile beraber evde karsima cikan unutulmus armonikamla nasil bir yol haritasi cizebiliriz diye karsinizdayim.
Armonika ogrenmek ve guzel bir blues jazz calabilmem icin aklimdan gecen biraz internetten yardim almak ve sonrasinda istanbulda bir egitim almak olabilir diye dusundum fakat sizleri de dinlemek isterim. Misal guzel olmaz miydi armonikamla harikalar estiriyorum ve sonrasinda gazimi alamayip yan flute yandan yandan daliyorum falan. Ama bunlar tabi hep hikaye. Neyse durun guzel bir kivamdayim suan bozmayalim en az bir blues sarkisi calana kadar devam ettirmek simdilik hedefim. Ne dersiniz ne yapmali?
Sevgiler, saygilar.

tek basina belli bir yere kadar ogrenebilirsin. LearnTheHarmonica.com diye bir abi var yutup'ta oneririm.

ben internetten biraz bakindiktan sonra kursa gitmistim. facebook'ta turkiye mizika platformu diye bir sayfa var, oranin sahibi veriyordu ama kanada'ya tasindi sanirim gecenlerde. oldukca guzeldi. sesleri dogru cikartip cikartamadigini anca biriyle calisarak ogrenebiliyorsun.
  • fakyoras  (23.04.19 09:44:06 ~ 09:44:50)
Peki nasil ilerleme kaydedebildin mi dostum. Yani hayatin ortasindayken elimize aldigimizda 1-0 geri kalmis olmayiz diil mi?

  • formalite  (23.04.19 09:46:39)
baya ilerleyebiliyorsun, hicbir sey icin gec degil :) bol bol calisman gerekecek, ses konusunu cozup yeterince calisabilirsen istedigin noktaya gelebilirsin.

  • fakyoras  (23.04.19 09:50:02)
Peki sevgili fakyoras bir isim ya da muzik merkezi gibi oneriler cikar mi?

  • formalite  (23.04.19 09:54:12)
www.facebook.com surda ara sira kurslar goruyorum hala.

isim olarak ben Tayfun Sözer'den ders almistim ama yurt disinda sanirim artik.
  • fakyoras  (23.04.19 09:58:13)
Mesajım bulunsun da, bakacağım yakın zamanda ben de.

  • birdenbire  (23.04.19 12:15:44)