evinizde gürültü var mı

komşu gürültüsü.
ve bina yaşı nedir?

Bizim aprtman henüz 4 yıllık ama duvarlar bisküvi gibi. İnanılmaz ses geliyor her taraftan. Bizim de sesimiz gidiyor doğal olarak bu daha da rahatsız edici.

  • sphndlr  (22.04.19 13:26:01)
ay hiç yok o kadar huzurlu ki. üst katta 80 yaşında bi amca yaşıyor yalnız, çaprazda bi ev var çocukları var sadece antreye gidince bazen duyuyorum (evin kapısının orası yani, o kapıdan çıkıp 5 adım atınca onların evi zaten) onun dışında asla ses gelmiyor. bina 30 senelik.

  • matilda  (22.04.19 13:26:38)
yukarıdaki afacan 7/24 dayanılmaz ses çıkartıyor, ayrıca wc de işerken bile salonda duyuluyor duvarlar o derece berbat
bina 25-30 yıllık

  • karsiyakaliyiz  (22.04.19 13:29:04 ~ 13:36:47)
Karsiyakalıyız+1

Bundan önceki oturduğum yerlerde 30 yıllıktı. Hiç ses duymuyordum.
  • banacevaplazım  (22.04.19 13:30:38)
bizim oturduğumuz bina 50 senelik falan, ayrıca bitişik nizam, kendi üst ve alt katlarımızın sesini dinlediğimiz yetmezmiş gibi bir de yan apartmandaki dairelerin gürültüsünü duyuyoruz. arkadaşım 2 yıllık yeni binada oturuyor, onda da fark yok, hele tuvalet havalandırma boşluğundan acaip net ses duyuluyor. ses izolasyonu buralara uğramamış belli ki tarihin hiç bir döneminde, 2 metrekare kaybetmemek için izolasyon yapmayan müteahhitler sağolsun.

  • nimberjack  (22.04.19 13:36:10)
üst katta her gün it gibi dalaşan bir aile var, onlar birbirlerine bağırırken duyuyorum bir tek. normal konuşma sesleri gelmiyor. bina 15-20 yıllık.

  • sir gawain  (22.04.19 13:40:30 ~ 13:42:14)
Üst kattan gelen arada bir bebek ağlama sesi.
bina yaşı 2.5

  • damla sakızlı dondurma  (22.04.19 14:20:47)
Bu konuda çok şikayet var. Kanunlarda ısrarla gürültü yapmak, rahatsız etmek suç diyor. Ancak şikayet edildiğinde de bir çözümü bir yaptırımı yok. Niye böyle:( Birisi üst katında odun kırıldığını söylemişti ona rağmen işlem yapılmamış.

  • banacevaplazım  (22.04.19 14:21:29)
kağıthanede sıfır dairede kaldım. şakır şakır ses gidiyor ve geliyordu.
beşiktaş'ta 50 senelik bi dairede kaldım. keza gene aynı.
ayrancı-ankara'da bi dairede kaldım. ehh biraz daha iyiydi.

yaşlı muhitleri seçmek lazım. genci bol muhit gürültülü olur. evlerimizin izolasyonu malesef önemsenen bir şey değil azizim.
  • picassoishere  (22.04.19 14:26:07)
yukarda 3 çocuklu bir aile var. ortanca olan gerizekalı veledin teki, bazen geliyorlar buna. annem sinir hastası oldu bunlarla. bazen o veledin sesine uyanıyoruz. bina yaşı 4.

  • nothing in my way  (22.04.19 14:30:45)
bina yaşı 30+ bizde de. yan komşum çok dandun bir insan her sabah evden çıktığını ve her akşam eve döndüğünü kapıyı çarpmasından anlayabiliyorum. onun haricinde evde olduğu zamanlar epey desibelli konuşuyor,ister istemez ses bize geliyor.

alt kattan da muhtelif televizyon ve telefon görüşmeleri sesleri gelmekte.
  • mcsword  (22.04.19 14:56:24)
bina yaşı 2-3 falan; gündüz pek fark etmiyoruz da gece camlarımız kapalı olduğu halde klozete işeme sesini dahi duyuyorum, öyle söyleyeyim. milleti eve doldurdukları alemli gecelere denk gelmezsek çok sıkıntı yaratmıyor gerçi ama 1-2 ayda bir bu şekilde etkinlik yapıyorlar, birgün kapıya dayanacağım az kaldı.

  • piremses  (22.04.19 14:59:15 ~ 14:59:32)
eski üst komşuyu öldürmek istiyordum. gecenin köründe elektrik süpürgesi çalıştırır, evin içinde takkıdı tukkudu topuklu terlikle dolaşır, veletleri gece gündüz farketmez devamlı gürültü yapar. bu da yetmez yeni astığın çamaşırların üstüne kakaolu süt döker.

neyse ki taşındılar ak larım başıma bela olmadan. şimdi jandarma ve hemşire çocuksuz çift oturuyor, çıt yok.

bina yaşı tahmini 10 sene.
  • kimlanbu  (22.04.19 15:02:22)
bence 30 dan büyük bir binadayız. üst katta bazen hipodrom var diye düşünüyoruz. yan daireden hapşırana, çok yaşa, dediğimde olmuştur.

  • jenasinans  (22.04.19 15:16:03)
bina daha bir yıllık. üst kattakinin ne zaman sıçtığını salonumdan anlayabiliyorum. yorumumun kısa ve net olduğunu düşünüyorum. teşekkürler.

  • hononu  (22.04.19 15:17:11)
üst kattaki karısıyla kavga dövüş küfür kıyamet..
alt kattaki de her daim çocuğu ders çalışmıyor diye dayak ve bağırtı .

  • jamswety  (22.04.19 16:00:21)
modada yaşıyorum,
evler hep eski
son taşındığım bina avluya baktığı için iyice ses problemi vardı, alt katımdaki gençlerle onların alt katındaki komşu önceden beri papaz olmuşlar ama yapıcı hiç birşey yoktu.
yine böyle gürültü yaptıkları bi gece bunlar komşularla bağırıp çağırdılar vs. ama olayı çözmeye yönelik yine bişey yok.
ben hiç bişey yapmadım ama tepem attı iyice, polisi aradım, bi hafta sonra taşınmak zorunda kaldılar.
ama tabii olayların pick yaptığı noktada gelmiştim onun etkisi de var.

çok yeni; 0-5 yaş ucuz evlerde de, eski 25+ evlerde de ses izolasyonu problemi var.
  • jimjim  (22.04.19 16:42:16)
bina daha 4 5 senelik yeni sistem bina komşu ossuruyor geniriyor sanki yanımda yapıyor.

  • mikahakkinen  (22.04.19 17:21:41)