Serçe parmak kirigi

Sabah oğlumun fizik tedavi için kullandığı kalasa çarptım ve ayak serçe parmağım kırıldı. Doktor bey topuğuma basip yuruyebildigim için tam alçıya almayacağını soyledi. Yanındaki parmağa sabitledi ve sargı beziyle sardi. Gün içinde bu sargı bezi iyice bollasti ne yapsam tekrar ben sarsam mı acaba evde? Bu bollasti diye acile gidilir mi bilemedim. Yoksa alçıya alın desem mı ( çocuğu fizik tedaviye götürüyorum onunla da iyice zor olur ağır olur sanki ama boyle de çok ağrıyor). Emziriyorum diye Parol ve minoset dışında bişey alma dedi. Bu küçücük parmak bu kadar ağrır mı arkadaş?

Aranızda başına illa gelen olmuştur. Yüksekte tutma, buz koyma dışında ne yapılabilir? Çocuk küçük mecburen ara ara peşinde geziyorum full yatma şansım yok ondan mı çok ağrıyor ki? Gerçekten 3 hafta sürer mi böyle?

Öncelikle geçmiş olsun.
Yandakini atel niyetine sarmış, aynı şekilde sarıp sabitleyebilirsin. Buz olayını sıklaştırabilirsin, örn 2 saatte bir dediyse saat başına çevirebilirsin biraz daha rahatlatır ama dr.la görüşüp minoset plus alabiliyorsanız onu kullanın bu tip ağrılara süper iyi geliyor. Şuan ben de dizimden ameliyat oldum evde yatıştayım onu kullanımıyorum. Kaval kemiğimi kesip tekrar kaynaması için platinle bagladılar alçıya da almadılar bu ilaç sayesinde ağrısız geçiriyorum bu sert müdahaleyi.

  • erty_ksk  (21.04.19 21:22:19)